piątek, 19 stycznia 2024

Pokaźna dawka brzmień rodem z horroru - LLNN i Sugar Horse wydali wspólną EPkę

Przeszywający wiatr, śnieżyca i kruszący się pod stopami lód - z takimi brzmieniami przybywają LLNN i Sugar Horse, którzy z okazji nadchodzącej trasy wydali wspólny minialbum. EPka ukazała się pod szyldem Pelagic Records i w bardzo limitowanym nakładzie będzie dostępna podczas koncertów. Zespoły już w lutym odwiedzą też Polskę i w dniach 7-9 lutego wystąpią w Krakowie, w Warszawie i we Wrocławiu.
"The Horror" to kwintesencja mrocznego, ciężkiego i przeszywającego do szpiku kości brzmienia duńskiego LLNN. To utwór, który mrozi krew w żyłach ze względu na swój klaustrofobiczny, post apokaliptyczny klimat. Sugar Horse serwują zaś próbkę swojego sludge'owego grania zabarwionego post-punkowym niepokojem. 

Opowiadając o załączonej na EPce kompozycji LLNN wyjaśniają: „Obecnie często otrzymujemy prośby od obserwujących, którzy chcą poznać tytuł utworu otwierającego nasze koncerty. "The Horror" został pierwotnie napisany przez JOHNA CXNNORA i miał swoją premierę podczas występu tego industrialnego projektu na ROADBURN FESTIVAL. Gościnnie wokalnie udzielał się wtedy wokalista LLNN, Victor Kaas. Od tego czasu postanowiliśmy go rozwinąć i dostosować do uniwersum LLNN. To była twórcza i inspirująca podróż w nieznane, zainspirowana kinematografią i ścieżkami dźwiękowymi takich filmów jak Event Horizon, Hereditary i Dune." Finałowy śpiew gardłowy to zaś dzieło Martina Skou z chóru grupy Heilung.

Tak natomiast o swojej kompozycji mówią Sugar Horse: "To bezprecedensowy zaszczyt móc wydać ten split z dobrymi ludźmi z LLNN. Zobaczyłem ich po raz pierwszy na ArcTanGent 2023, jako headlinerów na tej samej scenie, na której występowaliśmy poprzedniego wieczoru i byłem pod wielkim wrażeniem, jak przerażający był cały ten plan. Był przytłaczający, demoniczny, gigantyczny pod względem brzmienia.

Wymyślenie utworu, który byłby w stanie dotrzymać kroku ich intensywności, było wyzwaniem. To był naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Doszliśmy do wniosku, że to musi być czysty dysonans. Tylko półtony i ból... i tak narodził się "Sleep Paralysis Demon" - kompozycja o życiu w obliczu sprzeczności i zamieszania ery Internetu oraz o nagłej śmierci niejakiego Henry'ego Kissingera.

EPki posłuchacie tu: https://pelagicrecords.bandcamp.com/album/the-horror-sleep-paralysis-demon

To kiedy te koncerty? LLNN i Sugar Horse wystąpią kolejno: 7 lutego w Krakowie w klubie Kamienna 12, 8 lutego w Warszawie w Hydrozagadce i 9 lutego we Wrocławiu w Klubie Łącznik. Zaprasza Knock Out Productions. Bilety na www.knockoutmusicstore.pl