poniedziałek, 29 stycznia 2024

Passage to Mystic Festival 2024: Wiemy, kto zagra przed Samaelem!

Już pod koniec lutego na cztery koncerty do Polski przyjedzie Samael by zaprezenować legendarny album„Passage”. Poznaliśmy gości specjalnych wieczoru. Przed gwiazdą wystąpi norweska grupa Shining, grająca w całości swój szalony album „Black Jazz”, a także Yoth Iria, niosący płomień najprawdziwszego greckiego black metalu. Na cztery wieczory pełne wrażeń zaprasza Mystic Coalition!

 
Mystic Festival 2024 odbędzie się już na początku czerwca, ale nie czekajmy biernie, spotkajmy się wcześniej. Od 22 lutego w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie odbędą się koncerty znakomitej trójcy, która skutecznie poszerzała granice muzyki mroku.

Shining już wcześniej wykręcali muzykę na różne strony, ale wydanym w 2010 roku albumem „Black Jazz” wprawili w osłupienie nie tylko scenę metalową, robiąc dokładnie to, co zapowiedzieli w tytule – brawurowo łącząc norweski black metal z jazzem. „Ekscytujące, wyczerpujące doświadczenie” – zachwycał się recenzent Quietusa. To prawda, w dodatku płyta okazała się dopiero punktem wyjścia do porywających koncertów… i na lutowej trasie Shining znowu nam to zrobią.Yoth Iria jest zespołem założonym przez dwie legendy greckiego black metalu – Jima Mutilatora (Rotting Christ, Varathron) i Magusa (Necromantia, Thou Art Lord, The Magus). Walczyli ze światłem zanim pojawił się płomień na niebie Północy i są w tym konsekwentni. Yoth Iria to nowy szyld, ale muzyczny old school w najlepszym wydaniu, czego najlepszym świadectwem debiutancki album „As the Flame Withers”, wydany z nalepką naszej rodzimej Pagan Records.Ciemną gwiazdą wieczoru będzie Samael. Wydany w 1996 roku album „Passage” zgodnie z tytułem był przejściem Szwajcarów z blackmetalowego cienia do zimnego, księżycowego światła ich własnej, oryginalnej muzyki. Samael wyprzedził epokę tym brzmieniem, transową strukturą utworów, szerokością horyzontów…


Zapraszamy na Passage to Mystic Festival 2024 do:
22.02.2024 – Kraków, Kamienna 12
23.02.2024 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
24.02.2024 – Gdańsk, B90
25.02.2024 – Warszawa, Progresja

Bilety dostępne są na knockoutmusicstore.pl, ebilet.pl oraz b90.pl (Gdańsk).

Ceny biletów: 129 zł - przedsprzedaż
140 zł - w dniu koncertu

Przed koncertem w Gdańsku, w klubie Drizzly Grizzly, obok B90, odbędzie się finał konkursu Road to Mystic – wstęp na ten koncert jest darmowy dla wszystkich zainteresowanych. Więcej o konkursie tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2024/01/mystic-festival-2024-znamy-pofinalistow.html

 


    

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Zeal & Ardor, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, Twin Temple, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Crowbar, Kadavar, Textures, Blackgold i High Vis.


Więcej informacji i bilety: www.mysticfestival.pl.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.