środa, 31 stycznia 2024

Nadchodzi debiutancki album HAUNTOLOGIST

Na ten album czekali miłośnicy mrocznych międzygatunkowych podróży w nieznane. Znani przede wszystkim z grupy Mgła Darkside i The Fall postanowili podzielić się z fanami efektami swoich poszukiwań obejmujących znacznie szersze spektrum niż głębokie black-metalowe otchłanie. Jako Hauntologist stawiają przede wszystkim na atmosferyczność i przestrzeń.

 


Trudno tę płytę jednoznacznie nazwać debiutem, bo korzenie powstawania tej muzyki sięgają wielu lat wstecz, lecz całość ze względu na mnogość zobowiązań i brak czasu została sfinalizowana dopiero teraz. "Hollow" to wypadkowa inspiracji obu artystów, wykraczająca daleko poza black-metalowe ramy. Szereg zdarzeń, w tym zawieszeń działalności i powrotów doprowadził ostatecznie do powstania debiutanckiego materiału, będącego bardzo trafną analogią nieprzespanych nocy i surrealistycznych halucynacji, pełnych lęków, niepokojów, niepewności.

Darkside i The Fall to muzycy doświadczeni,  kreatywni i nieobliczalni, co udowadniają nie tylko w ramach swoich macierzystych formacji - Mgły i Owls Woods Graves, ale przede wszystkim na tej płycie - trzech kwadransach pełnych strachu i tajemniczości.

"Hollow" jest jak zapis koszmaru, balansujący na pograniczu metalowego mroku i ciemnych, dusznych zaułków, w których czyha niebezpieczeństwo. To album zbudowany na fundamencie z gruzów i szczątków wizji, które latami powstawały i obumierały. To dokumentacja procesu rozkładu ducha i przeciekającego przez palce życia.

To jedna z tych płyt, która z pewnością sprosta oczekiwaniom fanów muzyki metalowej, którzy lubią międzygatunkowe wycieczki w nieoczywistych kierunkach.


Album wydany przez No Solace ukazuje się 2 lutego 2024. Możecie posłuchać go tu: 

https://hauntologist.bandcamp.com/album/hollow