piątek, 26 stycznia 2024

Depeche Mode w Polsce już za miesiąc

Sto milionów sprzedanych płyt, koncerty dla ponad trzydziestu milionów fanów na całym świecie, single, które od lat niezmiennie nucą kolejne pokolenia fanów i te dwa niezwykłe, uzupełniające się głosy, charaktery, osobowości - Depeche Mode przedstawiać nikomu nie trzeba. Warto natomiast wspomnieć, że zbliża się finałowa odsłona trasy promującej "Memento Mori". Dave Gahan i Martin Gore przyjadą tym razem do Łodzi i w dniach 27 i 29 lutego wystąpią w Atlas Arenie. Na koncert zaprasza Live Nation Poland. 

Jak już zobaczysz ten zespół na żywo choć raz, nie chcesz opuścić żadnej kolejnej okazji i nie ma w tym niczego dziwnego - Depeche Mode to ikona i jeden z najbardziej wpływowych zespołów na świecie. 

24 marca 2023 roku wraz z rozpoczęciem trasy Memento Mori zespół wydał docenioną przez krytyków piętnastą studyjną płytę o tej samej nazwie. Pierwszy singiel "Ghosts Again" został określony jako "hipnotyzujący" (Rolling Stone) i "urokliwa, nawiedzająca piosenka" (Revolver). Depeche Mode nadal stanowią niezatarte źródło inspiracji dla fanów, krytyków i artystów, kontynuując niezwykłą i trwającą legendę.


 Więcej o Memento Mori tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/03/depeche-mode-memento-mori-24032023.html

 Podczas trasy Memento Mori, Depeche Mode ponownie nawiązali współpracę z luksusową szwajcarską marką zegarków Hublot, aby wspierać działania charytatywne zespołu. W ramach trasy, Hublot i Depeche Mode będą wspierać Conservation Collective, globalną sieć fundacji promujących inicjatywy środowiskowe na poziomie lokalnym, ze szczególnym uwzględnieniem projektów mających na celu zwalczanie zanieczyszczenia plastikiem, zarządzania odpadami i czyszczenia środowiska. Ponadto, grupa będzie współpracować z zespołem Green Nation Live Nation w celu ograniczenia stosowania jednorazowych plastikowych opakowań, poprawy recyklingu oraz zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych i innych podczas trasy i na miejscach koncertów. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej współpracy i tych programów, odwiedź stronę hublot.depechemode.com.


Tak było w Warszawie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/08/depeche-mode-pge-narodowy-warszawa.html

 Jako gość specjalny zaprezentuje się Humanist, łączący wpływy różnych stylistyk. Autora kompozycji, Roba Marshalla, który napisał, zagrał i wyprodukował całość na przestrzeni lat wspierali wokalnie Dave Gahan, nieodżałowany Mark Lanegan i wielu innych wokalistów.

"Jestem dość cichy i marzycielski", podkreśla Rob, "często bujam w obłokach, jednak staram się być tak prawdziwy i autentyczny, jak to tylko możliwe - staram się przekazywać wszystko, co mam w swoich własnych muzycznych emocjach, aby ująć w nich siebie. Tak naprawdę to nigdy nie był mój wybór, lecz jedyna rzecz, którą czułem, że mogę zrobić - płynąć z prądem, zaakceptować swój los, unieść się na falach. Jestem człowiekiem nieśmiałym, ale na scenie moja gitara prowadzi mnie do miejsca, gdzie czuję największą pewność siebie, więc myślę, że jest to miejsce, w którym czuję się najbardziej komfortowo".

Inspiracją do stworzenia Humanist okazał się film dokumentalny "The Living Room", poświęcony Gavinowi Clarke'owi, wokaliście UNKLE, z którym Rob miał kiedyś wspólnego menadżera. Kiedy obudził się następnego dnia i dowiedział się, że Gavin niespodziewanie zmarł, Rob był tak poruszony zaistniałą sytuacją, że usiadł i poczuł, jak muzyka przepływa przez niego, dzięki czemu udało mu się błyskawicznie stworzyć utwór, który zaowocował pomysłem na ambitny projekt poruszający najgłębsze tematy - śmiertelność, poszukiwanie sensu życia oraz wyzwolenie ludzkiego ducha.

Humanist to muzyczne opus magnum, przedsięwzięcie w pełni ukształtowane i zrealizowane - był to nie tylko pierwszy samodzielny projekt Roba, ale także pierwsza produkcja autorska, którą w pełni zrealizował, ucząc się produkcji podczas nagrywania płyt, podobnie jak robił to ze swoim charakterystycznym brzmieniem gitary, wykuwając bogaty, mroczny świat dźwiękowy kierując się wyłącznie własnym instynktem. Rob również gra i nagrywa niemal wszystkie instrumenty, jednakże ma wizję albumów wykraczających daleko poza jednoosobowy projekt, otwierając jego możliwości i poszerzając pole do popisu dla wielu wokalistów, których zawsze podziwiał.Bilety na oba koncerty legendy są nadal w sprzedaży: https://www.livenation.pl/show/1430822/depeche-mode-memento-mori-world-tour-2024/l%C3%B3dz/2024-02-27/pl