poniedziałek, 18 grudnia 2023

Still Corners zapraszają do tajemniczego świata

"Secret World" to tytuł najnowszego singla Still Corners. Tessa Murray i Greg Hughes nagrali jeszcze jedną przepiękną, rozmarzoną kompozycję, której towarzyszy magiczny teledysk. To zapowiedź szóstej płyty zespołu, która ukaże się wiosną...

 


 

 

Na szóstej płycie Still Corners znajdziecie dziesięć kompozycji - pięknie zaaranżowanych i starannie wyselekcjonowanych, utrzymanych w wyjątkowym stylu zespołu - urzekających ciepłem, delikatnością, na pograniczu dreampopowej lekkości i gitarowej mocy.

Tessa Murray tak opowiada o płycie: 

„Geneza wielu tych piosenek wzięła się ze snów. Każdej nocy spisywałam sny, które zapamiętałam. Podczas nagrywania wyciągnęłam tę zapisaną księgę snów i śpiewałam różne zapętlone frazy do melodii, nad którymi pracował Greg. Ta powtarzalność zapętlanie i śpiewanie sprawiało niemal wrażenie wchodzenia w trans. Wiele piosenek powstało w wyniku tego procesu, świetnie się bawiliśmy, a to, co wydawało mi się początkowo swego rodzaju bełkotem, ostatecznie zaskoczyło nas różnymi znaczeniami i obrazami."
 

"Dream Talk" ukaże się 5 kwietnia 2024  nakładem Wrecking Light Records. Kilka tygodni później zespół przyjedzie do Polski na dwa koncerty. 20 maja Still Corners zagrają w Warszawie w klubie Niebo, a dzień później w Krakowie, w klubie Kwadrat. Na wydarzenia zaprasza Winiary Bookings. 

Bilety są tu: https://winiarybookings.pl/wydarzenia

A jeśli macie wątpliwości, czy warto się wybrać, zajrzyjcie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/08/still-corners-jerry-spin-warszawa.html