poniedziałek, 18 grudnia 2023

Sea You Music Showcase 2024: Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydarzenia


Trójmiejski showcase muzyczny SEA YOU powraca! Wydarzenie tradycyjnie już będzie miało miejsce w kwietniu w gościnnych progach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Nadchodząca edycja odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2024, a formuła festiwalu zostanie nieco odświeżona. Poznaliśmy pierwsze szczegóły wydarzenia, a do sprzedaży trafiły już bilety Early Bird.

  

Poprzednie edycje SEA YOU 3city Music Showcase zwróciły baczną uwagę nie tylko lokalnych zespołów i debiutantów, ale i przedstawicieli branży z całej Polski - managerów, reprezentantów wytwórni, dziennikarzy i licznych profesjonalistów. Wraz z nową edycja czeka na nas nie tylko mnóstwo nowych brzmień do odkrycia - organizatorzy zapowiadają bowiem zmiany, dzięki którym na wydarzeniu będzie jeszcze lepiej i jeszcze ciekawiej!

SEA YOU to z jednej strony hołd dla bogatej historii Trójmiasta jako miejsca, które wyznacza muzyczne trendy i wkładu, który artyści pochodzący z tego regionu wnieśli do działalności ogólnopolskiej sceny muzycznej. Z drugiej - okazja do zaprezentowania tego, co dziś w niej najciekawsze, najbardziej godne uwagi i mające największe szanse na sukces (i to nie tylko w naszym kraju). Z trzeciej jeszcze, wydarzenie oferuje możliwość integracji środowiska muzycznego, nawiązania cennych kontaktów biznesowych i zdobycia wiedzy, której młodzi artyści bardzo potrzebują.


SEA YOU łączy formułę festiwalu z konferencją, panelami dyskusyjnymi, warsztatami i ogromną ilością wiedzy i inspiracji, które płyną od praktyków w branży. Czasem tylko krok dzieli debiutujący zespół od spełnienia marzeń i osiągnięcia sukcesu - a często bywa nim właśnie występ na showcase. Przykłady? Proszę bardzo :)

 "Dzięki waszemu showcase’owi z 2022 zagraliśmy na Tauron Nowa Muzyka Katowice - booker festiwalu zachwycił się naszym koncertem u was i to go przekonało, aby finalnie nas zaprosić" - opowiada Grzegorz Kwiatkowski z Trupa Trupa.
 
 Free Games For May: "Udział w Sea You był okazją, żeby poznać się z członkami wielu ciekawych zespołów, wymienić się muzycznymi inspiracjami. Dał też nam możliwość nieco szerszego zaistnienia w mediach - najjaśniejszym punktem był wywiad z Piotrem Stelmachem w Radiu 357."

Pozytywne opinie płyną też od zespołu Sea Saw: "Prawdziwa magia zaczęła się po koncercie. Dzięki SEA YOU zostaliśmy zaproszeni na katowicką edycje festiwalu Męskie Granie i mieliśmy okazję pokazać się kilkutysięcznej publice. "Czy warto zatem wziąć udział w kolejnej edycji SEA YOU? Pewnie, choćby dlatego, że dwie poprzednie odsłony showcase zaprezentowały takich artystów, jak m.in.: Czechoslovakia, Immortal Onion, Nene Heroine, Artificialice, The Fruitcakes, Hér, Zespół Sztylety, Żurawie czy Laboratorium Pieśni. Nie zabrakło także tych, którzy są już znani szerokiej publiczności i służą za wzór i inspirację drogi kariery: 1988, Me And That Man, Jazxing, L.U.C.& Rebelbabel Ensamble czy Szczyl.

Pierwsze informacje o artystach, którzy zaprezentują się podczas trzeciej edycji zostaną ujawnione wkrótce.
 

 
Koncertom będą towarzyszyć spotkania i warsztaty:

11 kwietnia (czwartek) zapraszamy na showcase’owy bifor z panelami dyskusyjnymi, warsztatami oraz setem dj-skim. 12 i 13 kwietnia (piątek i sobota) będą głównymi dniami festiwalowymi, podczas których będzie można i skorzystać z części konferencyjnej, i odkryć najlepsze nowe brzmienia z Trójmiasta. A jeśli o artystycznych wrażeniach mowa, będą one płynąć zarówno z muzyki, jak i ze sztuk wizualnych: jak co roku, wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa.


Śledźcie mrugające, festiwalowe oczko, by być na bieżąco ze wszystkimi punktami programu, oraz obserwujcie oficjalne kanały SEA YOU!


Bilety można nabyć w serwisie eBilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/sea-you
 
Więcej informacji o wydarzeniu na oficjalnej stronie internetowej oraz w social media:

https://seayou.com.pl/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100076579766888

https://www.instagram.com/seayoumusicshowcase/

https://www.youtube.com/channel/UCON-Gl5ZSclN3Cf2D9iE13Q
 
 
Tak było w ubiegłych latach: 


2022: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/04/sea-you-swieto-trojmiejskiej-muzyki-w.html

 
2023:  
dzień 1: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/04/sea-you-music-showcase-dzien-1-13042023.html
dzień 2: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/04/sea-you-music-showcase-dzien-2-14042023.html  
dzień 3: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/04/sea-you-music-showcase-dzien-3-15042023.html