piątek, 25 sierpnia 2023

Blackwater Holylight i Iron Jinn dwukrotnie w Polsce!

To będzie gratka dla miłośników niepokojących melodii. 6 listopada w Warszawie oraz dzień później w Krakowie będziecie mogli doświadczyć wielu ponurych chwytliwych melodii za sprawą Amerykanek z Blackwater Holylight oraz holenderskiej grupy Iron Jinn. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions! 

 
Blackwater Holylight (promujące “Silence / Motion” z 2021 roku) mieszają gęstego od riffów stonera i psychodelicznego rocka ze slowcorem czy shoegazem. Iron Jinn to niepokojąca muzyka, z melodyką trzymającą w napięciu, z wiecznie rozedrgraną rytmiką i świetnie poprowadzoną narracją.

Obie elektryzujące grupy wystąpią w Polsce już za kilka miesięcy! Bilety na koncerty są już dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)


BLACKWATER HOLYLIGHT (USA) stoner rock, psychedelic rock:

Amerykańskie wyznawczynie mocy riffu grają stonera, ale robią to na opak, unikają gatunkowych klisz. Zamiast skupiać się wyłącznie na jednym bujającym motywie, schodzą w zakamarki psychodeliczne, a do tego ubarwiają muzykę na wiele innych sposobów. Czasami może być to melancholijny trans slowcore’u, w innych przypadkach rozmyta melodyka shoegaze’u, a jeszcze kiedy indziej okazjonalne skoki w metalową ekstremę. Czy jakkolwiek szkodzi wpływa to na spójność twórczości Blackwater Holylight? Tak, czyni ją jeszcze bardziej zwartą i integralną.
IRON JINN (Holandia) prog rock, psychedelic rock:

Chcesz grać satanistycznego, maksymalnie ukierunkowanego na psychodelę i okultyzm rocka? Kiedy masz w składzie choćby jedną postać, z nieodżałowanego The Devil’s Blood, na pewno dasz radę. A Iron Jinn wpisuje się w tę regułę. Dlatego też odpowiedzialny w obu składach za partie gitar Oeds Beydals dwoi się i troi, by jego twórczość miała w pełni rytualny wymiar. 

Więcej o zespole tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/06/iron-jinn-pracujac-nad-ta-pyta.html