piątek, 25 sierpnia 2023

Koncerty nad Stawem Wróbla - Zofia Esden - Gdańsk, Jasień, 24.08.2023 [GALERIA ZDJĘĆ]

Wieczorny relaks nad wodą w towarzystwie łabędzi i urokliwej muzyki? Takie rzeczy działy się w czwartkowe sierpniowe wieczory nad Stawem Wróbla na gdańskim Jasieniu. W ramach ostatniej odsłony cyklu na malowniczym pomoście zaprezentowała się powracająca po dziesięcioletniej przerwie Zofia Esden. 

Atmosfera wakacyjnego wypoczynku nad wodą udzieliła się publiczności, która ochoczo przybyła na nad-stawową polankę i plac zabaw, by wysłuchać koncertu. Zofia Esden to wokalistka, zafascynowana śpiewem jazzowym i możliwościami wykorzystania głosu jako instrumentu. Przy pomocy urządzeń elektronicznych eksperymentowała z wokalem i podkładami, sięgając zarówno po autorskie kompozycje, jak i interpretacje znanych utworów, w tym hit Lykke Li. Opowiadała przy tym o swoich inspiracjach i życiowych zmaganiach, w tym niełatwej sztuce godzenia pasji i opieki nad dziećmi. Była wyraźnie wzruszona ciepłym przyjęciem publiczności i choć doskwierała jej silnie początkowa trema, z czasem oswoiła się ze sceną i poradziła sobie świetnie. 

Wieczór upłynął w bardzo miłej, niemal domowej atmosferze. Przybyło mnóstwo rodzin z dziećmi, a najmłodsi chętnie słuchali ciepłych, miłych melodii. Szkoda, że było to ostatnie spotkanie w ramach wakacyjnego cyklu zorganizowanego przez Fundację Palma. Oby podobne wydarzenia mogły nadal odbywać się w kolejnych latach.