środa, 26 lipca 2023

Arabrot, Jaye Jayle i Karin Park zagrają w Poznaniu i w Krakowie

To będą wieczory, podczas których królować będą dźwięki spod szyldu berlińskiej wytwórni Pelagic Records, idealne dla fanów muzyki różnorodnej i niebanalnej. Na dwa koncerty do Polski zawita norweski duet Arabrot, który przyjedzie do Poznania i do Krakowa w ramach trasy promującej nowy album. Towarzyszyć im będzie Evan Patterson, znany jako Jaye Jayle, a koncerty otworzą solowe występy wokalistki Arabrot, fenomenalnej Karin Park. Na wydarzenia zaprasza Winiary Bookings! Dziesiąta płyta w dorobku Arabrot, “Of Darkness And Light”, ukaże się 13 października, a nieco ponad miesiąc później grupa wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w towarzystwie Jaye Jayle oraz Karin Park. 

Zespół Arabrot założony został w 2001 roku przez Kjetila Nernesa. Grupa od lat uchodzi za jedno z najciekawszych zjawisk na scenie szeroko pojętego rocka ze względu na mieszanie ze sobą różnych muzycznych stylów, przy czym nigdy nie traci swojego pierwiastka oryginalności. Od 10 lat o sile zespołu stanowi również partnerka Kjetila, Karin Park, a dowodem na znakomite rozumienie się duetu jest ich najnowszy album “Of Darkness And Light”, stworzony we współpracy z producentem Alainem Johannesem, który w przeszłości pracował m.in z PJ Harvey czy Queens of the Stone Age. Formacja słynie ze znakomitych koncertów, więc radzimy stawić się podczas jesiennej wizyty pary w Krakowie oraz Poznaniu. 


O Arabrot więcej poczytacie tu: 

Heart EP: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/przewodnik-po-piosenkach-arabrot-heart.html

The World Must Be Destroyed EP: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/02/arabrot-world-must-be-destroyed-ep.html


U boku Arabrot zobaczymy również amerykański projekt Evana Pattersona - Jaye Jayle. W lipcu ukazał się jego piąty w dorobku album “Don’t Let Your Love Life Get You Down”, będący jednocześnie jednym z najbardziej eksperymentalnych materiałów artysty. 

Więcej o tej płycie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/07/jaye-jayle-dont-let-your-love-life-let.html


 


Oba wieczory otworzy Karin Park, która zaprezentuje swoją solową twórczość. Dyskografię nazywanej skandynawską Nico artystki zamyka wydany w zeszłym roku album “Private Collection”. 

O muzyce Karin Park piszę tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/12/karin-park-church-of-imagination.html

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/aawilliams-karin-park-gdansk-drizzly.html


 

Bilety już są na www.winiarybookings.pl