poniedziałek, 19 czerwca 2023

The Vintage Caravan na 2 koncertach w Polsce

Islandzcy adepci odurzonego psychodelikami stoner rocka wystąpią 2 listopada w Gdańsku oraz dzień później w Warszawie. Spodziewajcie się kultu riffu i podróży w głąb siebie! Grupa promuje obecnie wydawnictwo “Monuments” sprzed dwóch lat. W trasie wesprą ją ich stonerowi krajanie z Volcanova. Na koncerty zapraszają Drizzly Grizzly i Knock Out Productions! 
The Vintage Caravan musieli się nieźle napocić, by zdobyć popularność, ale od czasu “Arrival” słusznie uznaje się ich za mistrzów w temacie współczesnego retro. Załoga z mroźnej Islandii już dawno temu wypracowała wzorową mieszankę wszystkiego, co świadczyło o wielkości rocka sprzed kilku dekad. Potrafią wykrzesać żar i energię hard rocka, wszystkie stonerowe riffy mają w małym palcu, a gdy już dostarczą adrenaliny, to ruszają w psychodeliczne wędrówki, których destynacji nie zna nikt. Nic dziwnego, że jeżdżą w wielkie trasy po całym świecie, bo taką machinę chce zobaczyć po prostu każdy.

 O płycie Monuments poczytacie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/06/the-vintage-caravan-monuments-16042021.html 


 

W roli supportu zaprezentuje się Volcanova. Jako główny wzór podają pionierów pustynnego rocka z Kyuss i już samo to daje niezły ogląd na twórczość Volcanova. Ten skład gęsto czerpie z dziedzictwa idoli, ale nie chodzi o kopiowanie melodii czy riffów w skali 1:1, a o podejście. To stoner żywy, tchnięty duchem rock’n’rolla i przejrzysty – propozycja idealna zarówno pod koncertowe pląsy, jak i luzacką domówkę czy jazdę autem. Taka uniwersalność jest skarbem. 


Bilety są tu: https://knockoutprod.net/pl/concert/detail/582

i tu (Gdańsk): https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/eventinfo/207/the-vintage-caravan