poniedziałek, 19 czerwca 2023

Ufomammut zagra w Warszawie i w Krakowie!

Włoscy weterani sludge-stoner-doom metalu UFOMAMMUT wracają w listopadzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy "𝗙𝗮𝗹𝗹 𝗧𝗼𝘂𝗿 𝟮𝟬𝟮𝟯". Zagrają 19 listopada w Krakowie i dzień później w Warszawie. Na koncerty zaprasza Soulstone Gathering! 

 

 Ufomammut został założony pod koniec lat 90. przez Poia (gitary, FX) i Urlo (bas, wokal, FX, syntezatory), którzy powstali z popiołów dawnego zespołu Judy Corda, wraz z Vitą (perkusja). Przez ponad dwie dekady łączył ciężkość i majestat dynamicznego kultu riffów, tworząc kosmiczne i futurystyczne transowe brzmienie.

Formacja w ramach europejskiej trasy będzie promować swój najnowszy album “𝗙𝗲𝗻𝗶𝗰𝗲”, symbolizujący “niekończące się odrodzenie”. Album (wydany przez Neurot Recordings) jest pierwszym nagraniem z nowym perkusistą Levre. To krążek, który wyznacza nowy rozdział w historii Ufomammut. Podczas gdy zespół jest znany ze swoich psychodelicznych podróży w odległe zakątki kosmosu,”𝗙𝗲𝗻𝗶𝗰𝗲” jest znacznie bardziej introspektywnym doświadczeniem słuchowym. Nowe eksperymenty grupy obfitują w bardziej uwydatnione syntezatory oraz wokale. Dla Ufomammut to wędrówka po niezbadanych do tej pory terytoriach ich tożsamości. A Wy będziecie mieli okazję usłyszeć efekty ich pracy na żywo już w listopadzie tego roku!  
 

 

Więcej o zespole tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/05/szczesliwa-trzynastka-28-ufomammut.html

Ufomammut wystąpi 19.11 w Krakowie przy Kamiennej 12 i 20.11 w warszawskiej Hydrozagadce.

Bilety na www.soulstonegatheing.pl