środa, 31 maja 2023

Mystic Festival 2023: Zmiany w programie. Bloodbath za Exodus!

I wszystko jasne. Po niepokojących doniesieniach związanych z odwołaniem występów przez Exodus z powodów rodzinnych oraz kilku innych artystów poznaliśmy ostateczny skład tegorocznej edycji Mystic Festival. Deathmetalowcy z Bloodbath zastąpią 8 czerwca Exodus, którzy odwołali całą europejską trasę. Do programu festiwalu dołączają również Eyes, In Twilight's Embrace, Entropia, R.I.P. i Khrognar, zastępując m.in. zespoły z Ukrainy, które nie mogą opuścić kraju. Komunikat organizatorów, Mystic Coalition znajdziecie poniżej.

 

 
 
 

Exodus z powodów rodzinnych został zmuszony do odwołania całej europejskiej trasy, więc nie zobaczymy ich w tym roku również na Mystic Festival. Z kolei wojna z Rosją zatrzymała w kraju ukraińskie zespoły – 1914, Hell:ON i Season Of Melancholy, którzy wygrali ukraińską wersję konkursu Road To Mystic. Z przyczyn niezależnych od organizatora na festiwalu nie pojawią się również grupy Spirit Adrift oraz Sanity Control.Za wszystkich – mamy nadzieję, że tymczasowo – nieobecnych staraliśmy się znaleźć godne zastępstwo. Dziękujemy wam za cierpliwość i już dziś informujemy o wszystkich zmianach w programie:

7 czerwca w miejsce Sanity Control na Desert Stage pojawi się R.I.P., czyli thrashowy projekt Witolda Argasińskiego (Gambita), którego doskonale znacie z Truchło Strzygi. Na tej samej scenie, zamiast 1914, zobaczycie Entropię, która powróciła z albumem „Total”, zawierającym muzykę doskonale odpowiadającą tytułowi. Dzień na Sabbath Stage rozpocznie Khrognar, który świetnie zaprezentował się na tegorocznej edycji Road to Mystic.

8 czerwca na Park Stage nie zobaczymy Exodus. Szykujcie się za to na zabójczy deathmetalowy cios – w programie witamy Bloodbath! W tym roku fani szwedzkiego śmiertelnego brzmienia będą mieli na Mystic Festival prawdziwą ucztę…9 czerwca na miejsce Hell:ON na Park Stage przejmą In Twilight's Embrace, którzy po „Lawie” i „Lifeblood” na koncertach nie znają litości. Spirit Adrift na Desert Stage nie będzie, za to będą – i rozniosą ją w drzazgi – panowie z kopenhaskiej formacji Eyes, swoim brutalnym, zmetalizowanym hardcore’em. 

   
Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na www.mysticfestival.pl.

Obecnie w sprzedaży:
- Karnety trzydniowe w cenie 699 zł.
- Karnety czterodniowe VIP w cenie 899 zł.
- Bilet weekendowy (piątek i sobota) w cenie 469 zł.
- Bilety jednodniowe w cenie 299 zł.
- Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Do zobaczenia już za tydzień!