środa, 31 maja 2023

Grails zagrają w Warszawie

Uwaga fani muzycznych nieoczywistych pejzaży! Już 22 października 2023 roku przyjadą do nas Grails. Energia i pasja zespołu wypełnią warszawski VooDoo Club! Jesienne koncerty będą pierwszymi w Europie od 2019 roku, jednocześnie zapowiadając nowy album, którego premiera planowana jest na koniec roku. To wydarzenie nie może umknąć fanom muzyki instrumentalnej, którzy pragną odkryć nowe horyzonty. Na koncert zaprasza Winiary Bookings. 

 

 

 Zespół Grails, powstały w 1999 roku w Portland, Oregon, jest instrumentalnym zespołem rockowym, który pierwotnie był projektem nieprzeznaczonym do występów na scenie. Skład początkowo tworzyli Alex J. Hall i Paul Spitz na gitarach, Emil Amos (również członek Holy Sons) na perkusji i gitarze, Timothy Horner na skrzypcach oraz William Slater na basie i instrumentach klawiszowych. W początkowej fazie działalności grupa używała nazwy Laurel Canyon podczas swoich pierwszych występów na żywo i nagrała dwie EP-ki.
Z czasem Grails zdobyli zainteresowanie i podpisali kontrakt z Neurot Records, zmieniając przy tym swoją nazwę. Charakterystyczne dla zespołu było ich skoncentrowanie na całkowicie instrumentalnym post-rocku, łączącym dawne celtyckie inspiracje z różnymi instrumentami wiodącymi. Motyw muzyczny zespołu ewoluował stopniowo, stając się coraz bardziej agresywnym i dysonansowym, a aspekt celtycki ustąpił miejsca elementom progresywnym, psychodelicznym i eksperymentalnym. Grails kontynuowali intensywne trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych i Europie, a w 2006 roku podpisali kontrakt z Temporary Residence.


Grails dokonali radykalnej zmiany kierunku muzycznego na albumie "Deep Politics" z 2011 roku, eksperymentując z technikami produkcji cut-and-paste i wprowadzając bogate aranżacje smyczkowe stworzone przez uznanego kompozytora Timba Harrisa. Album ten zawierał wpływy włoskich ścieżek dźwiękowych z lat 70.
Po kilku latach milczenia, Grails powrócili w 2017 roku z albumem "Chalice Hymnal", który przyniósł nowe muzyczne doświadczenia i eksploracje. Grails to zespół, który nieustannie rozwija swoje brzmienie, zaskakuje swoimi eksperymentami i zdobywa uznanie krytyków oraz fanów na całym świecie. Ich niepowtarzalna mieszanka gatunków i twórcza energia sprawiają, że są niezwykle fascynującym zespołem, który stale poszerza muzyczne horyzonty.

Bilety są tu:  https://bit.ly/GRAILS_WWA