czwartek, 20 kwietnia 2023

Znamy trzecią zapowiedź solowej płyty Einara Solberga!

Wokalista Leprous, Einar Solberg już za kilka tygodni wyda swój pierwszy solowy materiał. "Over The Top" to trzeci zwiastun nadchodzącego albumu "16". Podobnie, jak dwie poprzednie piosenki, to bardzo szczera i osobista wypowiedź.


Jeśli słuchając tej kompozycji dostrzegacie podobieństwa do stylu Leprous z ostatnich płyt w brzmieniu gitar i budowaniu napięcia poprzez partie orkiestrowe, skojarzenia są słuszne. Na gitarze zagrał tu Tor Oddmund Surhke, którego znacie z Leprous. Na perkusji zagrał Angell Solberg Tveitan z projektu Ibaraki, a na basie Kjetil Elvestad Albertsen. 

To refleksja wokalisty na temat konfrontacji oczekiwań i rzeczywistości. To opowieść o zmaganiach z życiem, szczególnie bliska osobom ultra wrażliwym, które analizują wszystko i tracą czas na rozważanie różnych wariantów i opcji. To opowieść o pragnieniu bycia kimś i strachu przed zwykłą szarością życia, marzeniu o tym, by pozostawić coś po sobie i ubolewaniu nad tym, że nikt nie docenia wysiłku, który wkładasz i Twojej walki. W rezultacie dostosowując się do innych zamykasz się w sobie, dusisz emocje i żyjesz marzeniami.

Kompozycji towarzyszy piękny teledysk, który zrealizowała Elena Sihida.

 

Na płycie znajdą się następujące utwory: 

1. 16 (feat. Raphael Weinroth-Browne)
2.Remember Me
3.A Beautiful Life
4.Where All The Twigs Broke (feat. Star Of Ash)
5.Metacognitive (feat. Raphael Weinroth-Browne)
6.Home (feat. Ben Levin)
7.Blue Light (feat. Asger Mygind)
8.Grotto (feat. Magnus Børmark)
9.Splitting The Soul (feat. Ihsahn)
10.Over The Top
11.The Glass Is Empty (feat. Tóti Guðnason)