środa, 19 kwietnia 2023

Nowy singiel The Ocean. Premiera "Holocene" już za miesiac!

Już za miesiąc ukaże się nowy album The Ocean Collective. Poznaliśmy kolejną zapowiedź albumu. Tym razem jest to utwór zamykający stawkę, "Subatlantic". 

 To utwór czerpiący inspiracje z estetyki trip-hopowej i mrocznej psychodelii, zmierzającej ku nasyconego ciężarem finałowi, zbudowanego z potężnych gitarowych riffów i growlu wokalisty. To nie tylko finał płyty, ale też cyklu paleontologicznego, który The Ocean rozpoczęli 16 lat temu albumem "Precambrian"

Teledysk do utworu wyreżyserował Drew Storcks, podobnie jak obraz do "Parabiosis". To fabularna kontynuacja tej historii. Bohater - lekarz, którego pacjenci zarejestrowali się na program odmładzający i trafili do własnego czyśćca, ścigany jest przez anonimową zamaskowaną postać w lasach deszczowych i tropikalnych plażach. Video nakręcone zostało podczas trasy koncertowej The Ocean po Ameryce Północnej, w Puerto Rico. Pierwsza połowa "Subatlantic" to oczywista inspiracja Massive Attack. Peter Voigtmann, klawiszowiec i kompozytor utworu tłumaczy: "Wszyscy w zespole jesteśmy fanami "Mezzanine", który nadal uchodzi na jeden z najlepiej wyprodukowanych albumów wszech czasów. Ta płyta naprawdę dobrze się zestarzała. To też bardzo ciężki i mroczny album - to nieco inny rodzaj ciężaru, ale ma on wiele wspólnego z tym, co chcieliśmy osiągnąć na dwóch ostatnich naszych płytach The Ocean. "Premiera "Holocene" już 19 maja. Album ukaże się nakładem Pelagic Records. Znajdziecie go tu: https://pelagic-records.com/