czwartek, 6 kwietnia 2023

Summer Dying Loud 2023: Znamy podział na dni!

Choć wiosna dopiero się rozpoczęła, a do lata jeszcze daleko, warto powoli planować już koncertowy sezon wakacyjny. Do bardzo poważnego rozważenia poleca się festiwal Summer Dying Loud, którego organizatorzy zaprezentowali podział zespołów na dni. Tym samym do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe! Kto kiedy zagra? Zobaczcie poniżej :)
 
 Czwartek, 7 września pozostawia wciąż kilka zagadek. Niebawem poznamy największą gwiazdę tego dnia, a także trzy inne zespoły. Wiadomo już jednak, że to właśnie w dniu rozpoczęcia festiwalu na scenie głównej zagrają wyczekiwani od lat Enslaved i Grave Pleasures. Ponadto w czwartek zaprezentują się Maggot Heart, Gallower, eksperymentaliści z Whalesong i Ampacity, kierujący ku mrocznej otchłani Trup, Czerń, Hostia oraz wciąż owiany tajemnicą nowy projekt Mateusza Śmierzchalskiego i Patryka Zwolińskiego - Blindead 23. Na koncertach Squash Bowels, Misguided z pewnością nie zabraknie przyscenicznego młyna. Na piątek 8 września do odkrycia pozostało jeszcze 5 kart. Najważniejszymi punktami tego dnia będą z pewnością występy mistrzów metalowej melancholii z Katatonii, Dismember, którzy przyjadą ze specjalnym setem, malujących pejzaże Crippled Black Phoenix oraz Furii, która powróci na scenę z wyjątkowym, nowym repertuarem. Ponadto w piątek zaprezentują się .bHP, MAG, Planet Hell, Distrusted, Motorowl, Datura, Ketha oraz Rome.  
A kto zagra ostatniego dnia festiwalu, w sobotę 9 września? Z pewnością poruszenie wywołają wyczekiwane występy Candlemass, My Dying Bride, Attic i Benediction. Ponadto zaprezentują się wspaniali ...And Oceans, Fvnerals, Owls Woods Graves, a także równie mroczni i tajemniczy ARRM, Wieże Fabryk, Manbryne, Grieving, Seth, O.D.R.A, Gorycz, Drown My Day i jeszcze dwa zespoły, których nazwy są na razie owiane tajemnicą. 
 Już teraz wiadomo, że ta edycja będzie absolutnie wyjątkowa i niezapomniana. Wypatrujcie kolejnych ogłoszeń! Pamiętajcie też, że obecna pula biletów kończy się 12 kwietnia! Został tydzień! 
 
Karnety i bilety jednodniowe są tu:  ebilet.pl/summerdyingloud