czwartek, 6 kwietnia 2023

Aborted i Atrocity na wspólnym koncercie w Warszawie

Uwaga fani bezkompromisowości! Na jeden tegoroczny koncert powróci do Polski Aborted.  Belgowie przygniotą Warszawę death metalem plugawym i brutalnym do granic możliwości. W roli gości specjalnych zaprezentują się Atrocity. Wszystko to wydarzy się 18 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. 


Wypadkowa grindu i brutalnego death metalu w wykonaniu Aborted to idealnie skalibrowana broń masowego rażenia. Są szybcy, wściekli, a ich podejście do muzycznej przemocy jest bardzo swobodne – bez słodzenia i rozmiękczania czegokolwiek. Belgijska grupa wystąpi w Warszawie 18 czerwca, a promowany przez nią “Maniacult” z 2021 r. to seria sierpów w samą skroń – niezawodna jak zawsze. 
    
    
ABORTED (Belgia) brutal death metal, grindcore:

Wypruwane wnętrzności, morze zwłok i tyle krwi, że można by nią zapełnić sporych rozmiarów akwen wodny – Aborted od początku kariery utrzymują najwyższy poziom brutalności. Tekstowo i muzycznie nie ma w tym kompromisów, jest za to cios młotem w głowę. Co więcej, nienaruszona formuła wciąż błyszczy, a odnalezienie w niej rysek graniczy z niemożliwością. Belgowie doskonale zdają sobie sprawę z piosenkowego potencjału death metalu i grindu, dlatego nawet najszybsze i najbardziej gwałtowne numery opakowują w skoczną rytmikę, która zmusza do powolnych ruchów głową bądź tupnięć nogą w geście aprobaty. Ich debiutanckiemu “The Purity of Perversion” w maju stukną 24 lata, a mimo wszystko grupa nie słabuje, nie żąda przerw – to się ceni.
 ATROCITY (Niemcy) melodic death metal:

Nawet najbardziej abstrakcyjny reżyser nie wymyśliłby takiego scenariusza, ale to prawda – Atrocity zaczynało od technicznego death metalu, z którego udało się w przeróżne okolice. Orbitowali w okolicach gotyku, hard rocka, a swego czasu przytrafił im się nawet cover-album z popową klasyką. Dziś są jednak dużo bardziej spójni, skupiając się głównie na death metalu stale urozmaicanym zamaszystymi melodiami czy wpływami symfonicznymi. Jednak ich otwarte umysły i barwne doświadczenia z przeszłości wciąż punktują. Bo te numery zostają w głowie. Bo brzmią jak nikt inny. To śmiercionośny metal z wielką produkcją, akcentem położonym na melodykę i pompatyczność kompozycji.


 

Wystąpią:
ABORTED (Belgia) brutal death metal, grindcore
+
Atrocity (Niemcy) melodic death metal


Kiedy: 18 czerwca (niedziela) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

Bilety na koncert są już dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT