sobota, 1 kwietnia 2023

Koncerty w kwietniu - co? gdzie? kiedy?

Czas upływa nieubłaganie - wydawać by się mogło, że całkiem niedawno zmieniła się data z 2022 na 2023, a już rozpoczyna się czwarty miesiąc nowego roku! Wszystko to za sprawą fenomenalnych wydarzeń, które w 2023 roku odbywają się bardzo regularnie i w dużym natężeniu. Kwiecień mimo zaplanowanych Świąt Wielkanocnych nie będzie odstawał poziomem od minionych miesięcy. Co ciekawego wydarzy się w klubach koncertowych? Gdzie warto być? Szczegóły poniżej! 

Imperial Triumphant, Gdańsk, Drizzly Grizzly, 5.09.2022


Już w pierwszych dniach miesiąca, jeszcze przed świętami, sporo będzie się działo. Fani melodyjnego metalu i oldskulowych brzmień będą się świetnie bawić na koncertach Warbringer i Evil Invaders. Zespoły zagrają 3 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce i 4 kwietnia w Krakowie przy Kamiennej 12. 6 kwietnia w Progresji w Warszawie zagra zaś Kamelot. Na te koncerty zaprasza Knock Out Productions (https://knockoutprod.net/pl/concert)

Fani muzyki z przymrużeniem oka powinni rozważyć wyjście na koncert Nanowar Of Steel. Grupa zagra 5 i 6 kwietnia odpowiednio w krakowskim Zaścianku i warszawskiej Hydrozagadce. Na koncert zaprasza Winiary Bookings (www.winiarybookings.pl)


 

Nieprawdopodobnie intensywnym dniem będzie 13 kwietnia. Wtedy w Poznaniu zagrają fenomenalni Imperial Triumphant w towarzystwie Krzty i Ciśnienia. W Gdańsku zaś wystąpią Soilwork i Kataklysm. Na oba koncerty zaprasza Knock Out Productions. Tego dnia na zaproszenie Winiary Bookings do klubu VooDoo w Warszawie przyjedzie Havukrunuu. Zespół zagra też dzień później w Poznaniu Pod Minogą. Okazja, by zobaczyć Soilwork i Kataklysm także 14 kwietnia w Progresji w Warszawie i 15 kwietnia w Krakowie przy Kamiennej 12. Fani post rocka coś dla siebie znajdą na koncertach God Is An Astronaut i EF. Zespoły wystąpią w Krakowie w Kwadracie 15 kwietnia i dzień później w gdańskim B90. Miłośnicy metalowej awangardy powinni rozważyć udział w koncertach fenomenalnego kanadyjskiego tria Big Brave, którzy wracają do nas z nową płytą. Zagrają 19 kwietnia w Warszawie w VooDoo i 20 kwietnia w Poznaniu w Domu Tramwajarza. Warto też wybrać się na koncert Portrayal Of Guilt, 28 kwietnia do wspomnianego już VooDoo.

Coś dla fanów melodyjnego rocka i core'u? Na dwa koncerty wpadną do nas Blind Channel. Wystąpią 17 kwietnia w Tamie w Poznaniu i dzień później w Gdańsku w Klubie Parlament. 18 kwietnia w Hydrozagadce zagra natomiast Counterparts.  Na koncerty zaprasza Winiary Bookings (www.winiarybookings.pl). Zapraszają też na występy Skillet - na warszawskim Torwarze i w Arenie Gliwice, odpowiednio 27 i 28 kwietnia.

Coś jeszcze? Oczywiście!

Left Hand Sounds zaprasza natomiast na osiem koncertów In Twilight's Embrace


 

a także dwa koncerty Masacre i Goat Sermen -  16 kwietnia w Bielsku Białej i dzień później w Warszawie. Szczegóły tu: https://www.facebook.com/lefthandsoundsorg/

Ale zaraz zaraz - przecież nie samym metalem człowiek żyje! Spokojnie, propozycje niekoniecznie związane z ciężarem, mrokiem i otchłanią też się znajdą! 

W dniach 13-15 kwietnia warto być w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie odbędzie się druga edycja przeglądu trójmiejskich artystów - Sea You Music Showcase. Na dwóch scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów z Trójmiasta, reprezentujących szerokie spektrum gatunków - od hip hopu przez pop aż po hardcore punk. Wśród nich między innymi LUC, Me And That Man, Belmondawg czy Izes. Szczegóły są tu: https://seayou.com.pl/ Podczas wydarzenia nie zabraknie też inspirujących paneli dyskusyjnych i spotkań! 

W dniach 21-23 kwietnia w Klubie Żak odbędą się natomiast Dni Muzyki Nowej. Szczegóły na stronie klubu: https://klubzak.com.pl/pl/kalendarz?category=koncertFource Poland zaprasza w tym miesiącu na trzy piękne wieczory w Warszawie - dwa bardzo nostalgiczne i jeden przepełniony humorem i sarkazmem. 5 kwietnia w Niebie wystąpi Aldous Harding, 22 kwietnia w Stodole odbędą się stand upy Jima Jefferiesa, a tydzień później, 29 kwietnia w Bardzo Bardzo zaprezentuje się Anson Seabra. Szczegóły znajdziecie na www.fource.pl

Miłośnicy nowoczesnego popu z pewnością znajdą coś dla siebie na koncertach Only The Poets, którzy wystąpią 11 i 12 kwietnia w warszawskim Palladium oraz Janna, który szturmem wdarł się do polskiego showbiznesu za sprawą eurowizyjnych preselekcji. Artysta zagra w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Szczegóły na www.followthestep.com


 

Ci, którzy wciąż z rozrzewnieniem wspominają czasy szkolne, mają niepowtarzalną okazję pośpiewać przebojowe pop-rockowe piosenki z Avril Lavigne. Artystka wystąpi 30 kwietnia w Łodzi, w Atlas Arenie. Na koncert zaprasza również Follow The Step.

To oczywiście nie wszystko. Obserwujcie bacznie wydarzenia odbywające się lokalnie i zaglądajcie do klubów w swoim rejonie. Z pewnością w takich miejscach jak gdyński Klub Desdemona, warszawskie Chmury. wrocławski Liverpool, toruńskie NRD, MOK w Olsztynie czy np Motor Rock Pub w Słupsku też znajdziecie coś ciekawego! Bądźcie czujni :)