czwartek, 23 marca 2023

Mystic Festival 2023: Dark Angel, Mad Sin, Misotheist i Moriah Woods zagrają w Stoczni Gdańskiej!

Do potężnego i różnorodnego składu tegorocznej edycji Mystic Festival dołączyło właśnie kolejnych 4 artystów. W dniach 7-10 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej zaprezentują się - legenda bezkompromisowego trash metalu Dark Angel, zwariowani klasycy psychobilly Mad Sin, Misotheist oraz wspaniała Moriah Woods. Nie możecie przegapić tych występów! 

Dark Angel zabrakło odrobiny szczęścia, by ich nazwa wymieniana była jednym tchem z Wielką Czwórką Thrash Metalu, bo poza tym mieli wszystko: bezkompromisowość, energię, talent i umiejętności techniczne. Na „Darkness Descends” i „Leave Scars” aspirowali do miana liderów ekstremy tamtych czasów, walcząc o palmę pierwszeństwa ze Slayerem czy Possessed. Wtedy się nie udało, ale dziś Dark Angel, gdziekolwiek się nie pojawią, zbierają należne im honory. Jesteśmy niemal pewni, że pierwsza wizyta zespołu w Polsce będzie nie do zapomnienia. Artyści zagrają na głównej festiwalowej scenie 10 czerwca i zaprezentują się przed Gojirą.

 

 

W 2020 roku, po 10 latach przerwy, Mad Sin wydali album zatytułowany „Unbreakable” – i trudno o tytuł lepiej charakteryzujący tę ekipę z Berlina. Są niezniszczalni oraz totalnie niepodrabialni w swojej autorskiej wizji psychobilly, mieszczącej również ukłony w stronę punka, country czy hard rocka. Nic więc dziwnego, że zostali mianowani headlinerem Desert Stage (wystąpią 10 czerwca, ostatniego dnia festiwalu).

Podczas koncertu grupy w Drizzly Grizzly panował istny szał, zobaczcie sami: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/04/mad-sin-brains-gdansk-drizzly-grizzly.html


 

W programie festiwalu pojawia się też porcja jadu dla łaknących norweskiego black metalu, w postaci Misotheist (zagrają 9 czerwca na Shrine Stage), a także propozycja dla fanów mrocznych, melancholijnych ballad – Moriah Woods, która pod koniec ubiegłego roku powróciła z doskonałym, trzecim albumem "Human". Artystka wystąpi ostatniego dnia festiwalu, 10 czerwca na Sabbath Stage, czyli w klubie Drizzly Grizzly.

 


 

O Moriah Woods więcej dowiecie się z wywiadu, którego udzieliła mi kilka tygodni temu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/01/moriah-woods-nauczyam-sie-ze-czasem.html

Tu poczytacie więcej o płycie: 

 https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/moriah-woods-human-16122022.html

Kilka informacji o Moriah też tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/02/szczesliwa-trzynastka-2-moriah-woods.html


Na festiwalu wystąpi ponad 90 zespołów, w tym m.in. Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Electric Wizard, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer i Greg Puciato. Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. 


Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalowej.


Obecnie w sprzedaży:
- Karnety trzydniowe w cenie 669 zł (I pula).
- Karnety czterodniowe VIP w cenie 899 zł.
- Bilet weekendowy (piątek i sobota) w cenie 449 zł (I pula).
- Bilety jednodniowe w cenie 279 zł (I pula).
- Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
- Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.