czwartek, 26 stycznia 2023

Katatonia, ROME, O.D.R.A. i Gorycz na Summer Dying Loud 2023

Organizatorzy festiwalu Summer Dying Loud podzielili się właśnie nowymi ogłoszeniami, które ucieszą fanów mroku i melancholii. Do festiwalowego line upu dołączyli Katatonia, ROME, O.D.R.A. i Gorycz! 

 Katatonia to zespół, którego fanom mroku przedstawiać nie trzeba. Od ponad trzydziestu lat robią swoje, nie oglądając się na modne brzmienia. O melancholii wiedzą niemal wszystko, a jeszcze więcej o opowiadaniu o niej w poetycki sposób. Katatonia gra muzykę wyjątkową i ponadczasową, o czym świadczy liczne i międzypokoleniowe grono fanów, którzy stawiają się tłumnie na koncertach grupy.

20 stycznia ukazał się dwunasty album zespołu, Sky Void Of Stars, który przepięknie podkreśla charakter zespołowej twórczości. Poczytać możecie o nim tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/01/katatonia-sky-void-of-stars-20012023.html

 


Sprawdźcie też, jak było na niemal wyprzedanym koncercie w warszawskiej Stodole: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/01/katatonia-solstafir-som-warszawa-stodoa.htmlROME to artysta znany polskiej publiczności równie dobrze co Katatonia. Jego pełne mroku i melancholii ballady idealnie wpisują się w klimat nowej kameralnej festiwalowej sceny - The Crypt. Podczas czternastej edycji Summer Dying Loud Jerome Reuter zaprezentuje się w solowej, akustycznej odsłonie, by pokazać pełnię piękna i głębi swojej twórczości. Nagrał już piętnaście albumów. Będzie to przyjemna i na pewno bardzo potrzebna odskocznia od potężnych i energetycznych brzmień, które czekają nas przez te trzy festiwalowe dni.


Olsztyński zespół Gorycz powołany został do życia w 2016 roku. W skład zespołu wchodzą między innymi muzycy znani z Non Opus Dei, Third Degree oraz Aeon. Debiutancki materiał zespołu, "Piach", który ukazał się w 2018 roku wywołał spore poruszenie w gronie fanów metalu, prezentując wieloznaczne, poetyckie teksty i mroczne, przytłaczające brzmienia. Pod koniec 2022 roku ukazał się drugi album grupy, "Kamienie", który dotyka jeszcze silniej i głębiej. Można było poczuć te emocje ze zwielokrotnioną siłą podczas wspólnej trasy koncertowej z Angrrsth i Narbo Dacal. 

zobaczcie jak było w Drizzly Grizzly: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/11/angrrsth-gorycz-narbo-dacal-gdansk.html

 
W przypadku zespołu O.D.R.A mamy do czynienia z “wrocławskim bluesem z obszczanej bramy” i to powinno nam w całości wystarczyć. - tak o zespole piszą organizatorzy festiwalu i trzeba przyznać, że to bardzo trafne określenie. O.D.R.A gra od piętnastu lat. konsekwentnie omijając główny nurt. Ich twórczość ma wiele wspólnego emocjami, które w swoich kompozycjach przekazuje Eyehategod. Summer Dying Loud odbędzie się na terenie MOSiRu w Aleksandrowie Łódzkim w dniach 7-9 września 2023 roku.

Najtańsza pula festiwalowych karnetów dostępna będzie jeszcze przez dwa tygodnie, o tu:  ebilet.pl/summerdyingloud