czwartek, 22 grudnia 2022

Znamy pierwsze gwiazdy Summer Dying Loud 2023!


Organizatorzy metalowych festiwali w ostatnich dniach prześcigają się w pomysłach i propozycjach koncertowych na kolejny rok. Właśnie poznaliśmy czterech artystów, którzy zagrają w przyszłym roku podczas Summer Dying Loud Festival. W dniach 7-9 września 2023 w Aleksandrowie Łódzkim zagrają: Candlemass, Benediction, Owls Woods Graves i Maggot Heart. Zadowoleni? 
CandlemassTego zespołu fanom mroku i ciężaru zdecydowanie przedstawiać nie trzeba. Byli nominowani do Grammy, a ich muzyka od czterech dekad przynosi miłośnikom ciężaru i mroku wiele uśmiechu. To jeden z najważniejszych przedstawicieli doom metalu. Albumy Epicus Doomicus Metallicus z 1986 i Nightfall z 1987 kształtowały gusta wielu miłośników tego nurtu.

Candlemass 18 listopada 2022 wydali nowy album, na którym powracają do korzeni. Nagrali go z oryginalnym wokalistą Johanem Langquistem i założycielem zespołu Leifem Edlingiem. Z pewnością usłyszymy sporo nagrań ze Sweet Evil Sun we wrześniu na aleksandrowskiej scenie!

A tymczasem możecie posłuchać go tu: 


BenedictionCzęść z was widziała ich pewnie na Mystic Festivalu, ale tego, co dobre, nie zaszkodzi powtórzyć, prawda? Nowy album "Scriptures" i powrót do zespołowego składu Dave;a Ingrama to zdecydowanie dobre wiadomości. Benediction to jeden z najbardziej wpływowych death metalowych zespołów wszechczasów. To brzmienie nadal miażdży na żywo. Polscy fani przekonają się o tym ponownie na Summer Dying Loud.
Owls Woods GravesTo zespół, który wrył się w podziemie genialną epką i albumami „Citizenship Of The Abyss”, „Secret Spies Of The Horned Patrician”, jednak pozostawał poza zasięgiem bookerów. Gdy tylko pojawił się cień szansy na zaproszenie tego genialnego składu, organizatorzy Summer Dying Loud stanęli na wysokości zadania! Do koncertowego składu OWG dołączą Bartek Kliś z Narbo Dacal i M.

 


 

Maggot Heart To zespół szwedzkiej gitarzystki, wokalistki i autorki tekstów Linnéi Olsson (ex-GRAVE PLEASURES, ex-THE OATH). Wspierany przez basistę Olivię Airey i perkusistę Uno Bruniusson (m.in. ex-IN SOLITUDE, ex-GRAVE PLEASURES), MAGGOT HEART stał się szeroko komentowaną siłą na undergroundowej scenie rockowej dzięki intensywnym trasom koncertowym (obok takich zespołów jak EARTHLESS i VOIVOD), hard rockowemu brzmieniu i punkowemu etosowi.

Zespół zrobił furorę w podziemiu debiutancką EP-ką „City Girls” w 2017 roku. Pierwszy album „Dusk to Dusk” (2018) przyniósł nominację do nagrody P3 Guld w Szwecji za „ Najlepszy album rockowo-metalowy roku”. MAGGOT HEART to świat widziany przez soczewkę twórczości Olsson – która sięgnęła jeszcze dalej na bardzo dobrze przyjętym, drugim albumie „Mercy Machine” (2020).


Maggot Heart zdobyli szturmem scenę Mystic Festivalu i byli na klubowej trasie z Unsane tej jesieni. Nie zaszkodzi jednak posłuchać ich ponownie, tym razem w Aleksandrowie Łódzkim. A zanim to nastąpi, zobaczcie jak zaprezentowali się na kultowym festiwalu Roadburn.


 Summer Dying Loud odbędzie się na terenie MOSiRu w Aleksandrowie Łódzkim w dniach 7-9 września 2023. Na 2 scenach zaprezentuje się 48 zespołów.


Bilety pojawią się w sprzedaży w styczniu!