czwartek, 22 grudnia 2022

Nowe dźwięki od Mariusza Dudy

Mariusz Duda, którego doskonale znacie z Riverside i Lunatic Soul kontynuuje swoją solową działalność. Artysta ogłosił na łamach mediów społecznościowych, że po świętach zaprezentuje nową kompozycję. Utwór "Intervallum" będzie nawiązywał do twórczości nieodżałowanego Vangelisa.  

Jak wspomina Mariusz Duda będzie to bardzo długi utwór zainspirowany vangelisowym „Blade Runnerem”, z elementami riversajdowego „Eye of The Soundscape”. Ta muzyka ukształtowała muzyczną wrażliwość Mariusza. Artysta dodaje: "Przyznaję, że praca nad nowym albumem Riverside - który po raz pierwszy w karierze zespołu został przeze mnie samodzielnie wyprodukowany - wycisnęła ze mnie wszystkie soki. Musiałem więc na koniec tego roku się wyciszyć i ten progresywny maraton jakoś odreagować. Tak tak, niech single Was nie zwiodą, nowy album Riverside jest progresywny do bólu. Jeśli więc tęskniliście za trochę bardziej skomplikowanymi rzeczami, to na „ID.Entity” je dostaniecie. " 

Utwór "Intervallum" ukaże się w środę 28 grudnia 2022, na Bandcampie Mariusza: mariuszduda.bandcamp.com Będzie miał 27 minut. 


„Intervallum” Mariusz nagrał samodzielnie w studiu Serakos, w grudniu tego roku, pod czujnym okiem Magdy i Roberta Srzednickich, a okładkę, którą możecie obejrzeć przy tym wpisie, zaprojektował towarzyszący mu w elektronicznych podróżach niemiecki artysta Hajo Müller.