piątek, 23 grudnia 2022

Mystic Festival rośnie w siłę!

Myśleliście, że to koniec prezentów świątecznych? Nic bardziej mylnego! Skład Mystic Festival powiększył się dziś o sześć kolejnych zespołów. W czerwcu w Stoczni Gdańskiej zagrają: Dismember, Nothing More, Wolfheart, Molybaron, Bombus oraz Black Mirrors.

 

Dismember

Niewiele zespołów odważyłoby się zatytułować swoją płytę po prostu „Death Metal”, ale jeśli nie oni, to kto? Żywy wzorzec szwedzkiej szkoły martwej muzyki, gęsty strumień posoki przetłumaczony na dźwięki, nieprzyzwoitość, obscena i ponadprzeciętne zdolności zabójcze – Dismember to królowie tego plugawego gatunku, klasycy death metalu w najczystszej postaci. W 2023 będą siać zniszczenie w Stoczni, za co z góry serdecznie dziękujemy. 

Nothing More

Prosto z Teksasu przybywają Nothing More, ze swoim metalem progresywnym i agresywnym zarazem. Trzykrotnie nominowani do nagrody Grammy, w mijającym roku przypomnieli o sobie albumem „Spirits”. To bardzo mocna, intensywna propozycja. Aż się prosi, by doświadczyć tych emocji na żywo. 
 

Wolfheart

Głodne wilki z Karelii. Przewodnikiem stada jest Tuomas Saukkonen, znany wcześniej m.in. z Before The Dawn i Dawn Of Solace. Wydana w 2022 roku szósta płyta Wolfheart nosi tytuł „King of the North”, co dobrze oddaje i możliwości, i ambicje Wolfheart na terytorium zwanym melodyjnym death metalem.


 

Grupa świetnie zaprezentowała się w tym roku we Wrocławiu podczas trasy z Moonspell (których też zobaczymy na Mysticu w 2023). Relacja tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/ultima-ratio-fest-moonspell-insomnium.htmlMolybaron

Irlandzko-francuska grupa, która ma tylko dwa albumy w dorobku – „MolyBaron” i „The Mutiny” – ale już zasłużoną opinię jednego z najciekawszych europejskich przedstawicieli alternatywnego metalu. „Gdy krytycy opisują naszą muzykę, najczęściej czytam, jaką trudność sprawia im zakwalifikowanie nas do jakiegoś gatunku: czy to rock, czy to metal, metal progresywny, groove metal?” – wylicza wokalista i gitarzysta Gary Kelly – „W sumie uważam, że wszystkie z powyższych”. Pełna zgoda.
Bombus

Więcej reprezentantów Szwecji w programie, to więcej riffów, przy których karki same zginają się do headbangingu. Bombus z Göteborga jest potwierdzeniem tej tezy, melodyjnym i drapieżnym zarazem. Zespół już od ponad dekady szuka riffu doskonałego i zdążył zapracować na miano znakomitej maszyny koncertowej. W 2019 roku grupa świętowała premierę swojego czwartego albumu, czyli „Vulture Culture”, ale właśnie szykują coś nowego.
Black Mirrors


Hardrockowa ekipa z Brukseli z charyzmatyczną wokalistką Marcellą Di Troia na froncie i talentem do pisania hipnotyzujących refrenów, które w lepszych dla rocka czasach zrobiłyby z nich gwiazdę zapełniającą stadiony. Ich najnowszy album nosi tytuł „Tomorrow Will Be Without Us”, ale to jakaś prowokacja – przyszłość należy do Black Mirrors! 

To prawda, to świetny zespół! Więcej dowiecie się tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/szczesliwa-trzynastka-31-black-mirrors.html
Udział w festiwalu potwierdzili również Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer, Greg Puciato, Lord Of The Lost, Horskh, Heriot, Sylvaine, Employed To Serve, Planet Of Zeus, Antimatter, Darkher, Ne Obliviscaris, LLNN, Pupil Slicer, Birds In Row, Undeath, Lili Refrain, Bury Tomorrow, Orbit Culture oraz Pure Bedlam.

   
Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalowej.

Uwaga! Karnety Early Bird w sprzedaży tylko do 24 grudnia włącznie.

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych – w tej cenie w sprzedaży TYLKO DO 24 grudnia, do północy! Później cena wzrośnie do 669 zł
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.