piątek, 2 grudnia 2022

Jeszcze jedna porcja ekscytujących ogłoszeń od Mystic Festival!

Organizatorzy Mystic Festival fantastycznie stopniują w tym roku napięcie. Czas na kolejną porcję informacji o artystach, którzy zagrają w czerwcu w Stoczni Gdańskiej – to Godflesh, Grave, Planet of Zeus oraz Birds in Row! 
Magazyn „Terrorizer” umieścił debiutancki album Godflesh - „Streetcleaner” (1989) – na pierwszym miejscu zestawienia „Najcięższych płyt w historii”. Nie bez powodu, już przy otwierającym materiał „Like Rats” wszyscy zbierali zęby z podłogi. Nikt przed Brytyjczykami nie odważył się połączyć bezduszności industrialu, brutalności death metalu i bezkompromisowości grindcore’a. A to był dopiero początek fascynującej drogi Godflesh, którą później wiodła m.in. przez post-punk, ambient i dub. Ich koncerty to jednak nie tylko lekcja historii, lecz oczyszczające doświadczenie wychodzące daleko poza słuchanie muzyki.

Przedsmak tego, co wydarzy się w czerwcu w Gdańsku poniżej: Nigdy nie zobaczysz nieba, ale Grave w gdańskiej Stoczni owszem. Ich debiut, czyli „Into the Grave” (1991), był jedną z tych płyt, które zdefiniowały szwedzką szkołę death metalu jako jedyną zdolną stawić czoła amerykańskiej nawałnicy. Mijały lata, zmieniał się skład zespołu, ale intensywność, siła i trupi smród tej muzyki pozostają bez zmian. Nie możemy się doczekać, by poczuć to w czerwcu.Planet of Zeus
grają wypadkową stoner metalu z hard rockiem, czasem wypuszczając się w psychodeliczne, pustynne błądzenia i robią to nadzwyczaj skutecznie. Zespół pochodzi z Grecji, ale groove ewidentnie mają zza oceanu. Rzecz nie tyle dla wyznawców helleńskich bogów, co dla poddanych Wszechmocnego Riffu.

O "Faith In Physics" jednej z najlepszych płyt grupy opowiadałam 3 lata temu o tu: https://soundrive.pl/pl/article/2110/planet-of-zeus-faith-in-physics 

 

Birds in Row
to francuskie trio, które od dekady kanalizuje najtrudniejsze emocje w formie znakomitego hardcore/screamo. „Trzeci album francuskiego tria zmierza w kierunku przystępności, nie tracąc przy tym posmaku fizycznej przyjemności płynącej z technicznego post-hardcore'a” – chwalił tegoroczną płytę „Gris Klein” recenzent Pitchforka.

Birds in Row są bez wątpienia autorami jednej z najlepszych płyt tego roku. Opowiedzieli mi o "Gris Klein" o tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/birds-in-row-zaszlismy-o-wiele-dalej.html

W październiku miałam przyjemność przekonać się na własne uszy, jak świetnie radzą sobie w koncertowej odsłonie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/cult-of-luna-caspian-birds-in-row.htmlUdział w festiwalu potwierdzili również Ghost, Gojira, Testament, Meshuggah, The Hellacopters, Behemoth, Exodus, Watain, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Alcest, Greg Puciato, Primitive Man, Sleep Token, Carpathian Forest, Lord Of The Lost, Unleashed, Lucifer, Bury Tomorrow, Heriot, Undeath i Soen.Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalowej.

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych.
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.