wtorek, 15 listopada 2022

Gojira drugim headlinerem Mystic Festival 2023!

Poznaliśmy drugą gwiazdę Mystic Festival 2023 - będzie to francuski, uwielbiany przez polską metalową publiczność zespół Gojira. Co się odwlecze to nie uciecze - po odwołanej edycji 2021 udało się zaprosić zespół, by wystąpił w Stoczni Gdańskiej w 2023 roku. Zadowoleni? Ja nie mogę się już doczekać! 

 


„Jeden z najbardziej utalentowanych i bezkompromisowych zespołów” – twierdzi magazyn „Kerrang!”. „Najważniejszy przedstawiciel współczesnego metalu” – wtóruje mu “Forbes”. „To metal dla mas, ukoronowanie ich kariery” – pisał o albumie „Fortitude” brytyjski „Metal Hammer”. Coś musi być na rzeczy, skoro wszyscy zgodnym chórem twierdzą, że właśnie Gojira brzmi jak przyszłość tej muzyki. I – jak wszyscy doskonale wiemy – jest to perfekcyjne brzmienie.

Szeroka publiczność poznała ich za sprawą koncertów u boku Metalliki czy nominacji do nagrody Grammy, ale to nie znaczy, że Gojira idzie na skróty i nagrywa single do radia. Ich muzyka to niezmiennie potęga i ciężar, które lekko zrywają się do lotu dzięki śmiałej artystycznej wizji, niosąc ważne przesłanie o świecie, który wciąż jeszcze możemy ocalić przed katastrofą. 

Do dziś pamiętam ogrom energii, która rozniosła B90 w 2017 roku, gdy zespół zagrał w wypełnionym po brzegi klubie. Był to jak dotąd mój jedyny koncert tego fenomenalnego zespołu. Tak się złożyło, że po tym koncercie zupełnie spontanicznie powstała także jedna z moich pierwszych pisemnych relacji opublikowanych na łamach tej strony - https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2017/10/gojira-6062017-gdansk-b90.html.

O najnowszym albumie zespołu, "Fortitude", poczytacie natomiast tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/05/gojira-fortitude-30042021.html

Poza Gojirą udział w przyszłorocznej edycji festiwalu potwierdzili również Ghost, Behemoth, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Voivod, Moonspell, Perturbator, Sleep Token, Carpathian Forest, Unleashed, Heriot i Soen.

 

 

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalu..

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych.
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Knock Out Productions
www
Facebook
Instagram

Mystic Production
www
Facebook
Instagram

B90
www
Facebook
Instagram