piątek, 5 sierpnia 2022

Wyrusz w podróż, znajdź płytę i posłuchaj jej przed premierą!

Wyrusz w podróż, znajdź płytę i posłuchaj jej przed premierą!  Taki nietypowy pomysł na promocję swojej nowej muzyki ma trójmiejski pianista Roman Wróblewski. Nowa płyta artysty ukaże się 20 września i została nagrana w trio, przy wsparciu wiolonczelistki Weroniki Kulpy i hiszpańskiego perkusisty Luatiego Gonzalesa. Jeśli chcecie jednak posłuchać jej wcześniej, możecie...jej poszukać w terenie! 8 sierpnia na stronie Wróblewskiego (www.romanwroblewski.com) udostępniona zostanie mapa skarbów, która będzie zawierać ponad 30 oznaczonych lokalizacji w Europie, gdzie znajdziecie pudełko z elektroniczną, pełną wersją albumu. Wyruszenie w podróż i pójście na spacer w otoczeniu natury jest bardzo miłą odmianą od szperania w sieci.

Nowy projekt muzyczny, któremu przewodzi trójmiejski pianista, to mieszanka muzyki etnicznej, muzyki klasycznej oraz improwizacji.

Każda podróż ma swój początek - pierwszą odsłoną albumu jest „Smth About Poland”. Singiel ukaże się 8 sierpnia. Tego dnia wystartuje też preorder albumu za pośrednictwem platformy Bandcamp.

"Smth About Poland" to bardzo refleksyjna i pełna nostalgii kompozycja, która wzruszy niejedną wrażliwą duszę.

Przedpremierowo utworu możecie już posłuchać poniżej: