środa, 31 sierpnia 2022

Summer Dying Loud 2022 - niezbędnik festiwalowicza

Lato nieuchronnie dobiega końca, o czym świadczy nie tylko miło pogoda za oknem. Wieńczący festiwalowy sezon Summer Dying Loud odbędzie się już za tydzień, w dniach 8-10 września 2022. To dobry moment, by przypomnieć sobie rozkład terenu festiwalowego i zorganizować logistyczne aspekty pobytu w Aleksandrowie Łódzkim. 

 

 

SCENY, PŁYTY I ATRAKCJE KULTURALNE

Trzynasta edycja festiwalu to pierwsza, na której będą aż dwie sceny. Do Sceny Głównej dołączyła mała scena, nazwana sympatycznie The Crypt, która będzie mieściła się obok parkingu i strefy dla mediów, w jednym z budynków, czyli za strefą gastronomiczną. Obok dużej festiwalowej sceny będzie stanowisko z pamiątkami oraz strefa, w której zespoły będą spotykać się z fanami i podpisywać płyty. 

Tuż obok sceny głównej po prawej stronie będzie natomiast kilka stanowisk z płytami oraz salon tatuażu. Pierwszą potwierdzoną artystką jest https://www.instagram.com/tamanduabox/ pochodząca z Francji a obecnie mieszkająca w Warszawie.(www:https://tamanduabox.com/pl)


WYSTAWA
Tuż obok małej sceny (The Crypt) będzie mieściła się wystawa, którą przygotowuje Natalia Nowacka (Extinct Sacrif )- rysowniczka i autorka festiwalowych grafik. W tegorocznej wystawie udział weźmie siedmiu artystów a jej klimat będzie oscylował głównie wokół malarstwa i grafik tworzonych dla rynku muzycznego. Wśród nich znajdzie się artysta wizualny prowadzący pracownię rysunku ASP Jan Jubaal Wasiński tworzący głównie w nurcie pop surrealizmu. Pojawi się również dwóch autorów okładek i grafik projektowanych dla rynku muzycznego : Robert Von Ritter współpracujący między innymi z takimi zespołami jak : Urfaust i Owls Woods Graves oraz gość z Hiszpanii Joan Domenech tworzący ilustracje między innymi dla Lustre i Sojourner.

Do wystawy dołączą absolwenci Łódzkiego ASP :

- Maciej Walczak (znany głównie z surrealistycznego rysunku, murali i wielkoformatowych prac na ścianach wnętrz i obiektach)

- Jagoda Malinowska (malarka tworząca w nurtach realizmu krytycznego i surrealizmu, piętnująca realia egzystencji dzisiejszego społeczeństwa)

- Anna Jarzyńska (Ilustratorka, tatuatorka, portrecistka uwieczniająca twarze Łódzkiego środowiska muzycznego)Linki do prac artystów:

https://www.instagram.com/extinct_sacrif/

https://www.facebook.com/janjubaalwasinski

https://www.instagram.com/robert_von_ritter/

https://www.instagram.com/joan_llopis_illustrations/

https://www.instagram.com/walcz_ak/

https://www.instagram.com/j.malinowska_art/

https://www.instagram.com/art.by.annajarzynska/

KINO PLENEROWE 

Po pandemicznej przerwie powraca także kino plenerowe. Każdego dnia po ostatnim koncercie organizatorzy zapraszają na projekcję filmu. Będzie to jak zapewniają wyciszający seans pełen krwi, latających flaków, demonów, opętań i różnych takich głupot.

Wyselekcjonowane zostały następujące filmy: 


TITANE, reż. Julia Ducournau,
Thriller, Brazylia, Francja, 2021, 108’

Thriller Titane to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga, francuski kandydat do Oscara® oraz zdobywca Złotej Palmy. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno...
Autorka kultowego Mięsa Julia Ducournau demoluje granice gatunków. Titane to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.


MEDIUM reż. Banjong Pisanthanakun
Horror, Tajlandia 2021, 130’


Niezwykle klimatyczne, mroczne i przewrotne dzieło, w sprytny sposób splatające mistykę lokalnej kultury z współczesnym przesłaniem.
Ekipa dokumentalistów podąża za Nim, szamanką zamieszkującą magiczną krainę Isan na północy Tajlandi, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych najprawdopodobniej z jej szamańskim rodowodem. Filmowcy postanawiają śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwycą proces szamańskiego przejścia na kolejne pokolenie. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.
Film został uznany przez widzów i krytyków, którzy docenili nie tylko fascynującą historię, ale także niesamowite walory wizualne: przepiękne plenery, wyjątkowe zdjęcia i mnogość rozwiązań technicznych. W Polsce MEDIUM można było zobaczyć na ostatnim Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.


SMUTEK reż. Rob Jabbaz
horror, Tajwan 2021, 99’

To miał być kolejny, zwyczajny dzień. Co prawda poranne wiadomości przyniosły informacje o jakimś śmiercionośnym wirusie, ale młode małżeństwo Jim i Kat się tym nie przejęło. A szkoda, bo może wtedy udałoby się im uniknąć rzezi.
Mieszkańcy miasta atakują siebie nawzajem. Wszędzie pełno krwi i fragmentów ciał. Jim wyrusza na wyprawę przez miasto, aby uratować ukrywającą się w szpitalu Kat. Obrazy, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć są potworne - gdzieś w restauracji staruszka oblewa głowę sprzedawcy wrzącym olejem i zdziera z niego skórę, a w metrze ktoś tnie nożem przypadkowych ludzi. Krew leje się strumieniami. A w tle rozbrzmiewa psychodeliczna, głośna i jazgotliwa muzyka.
"Smutek" został okrzyknięty jednym z najlepszych horrorów 2021 roku.

 

NOCLEGI

Pewnie wielu z was znalazło już zakwaterowanie. Jeśli nie, to będzie dostępne pole namiotowe. (bilety)

Regulamin korzystania znajdziecie tutaj: https://summerdyingloud.pl/wp-content/uploads/2022/08/regulamin_pola_namiotowego.docx

Dla festiwalowiczów korzystających z pola namiotowego organizatorzy przygotowali specjalne namioty z dużą ilością wtyczek elektrycznych do ładowania telefonów itp. Natomiast rano w sobotę i niedzielę w tym samym namiocie będą udostępnione warniki z gorącą wodą, kawą i herbatą (nieodpłatnie).

Co z myciem:

Osobom korzystającym z pola namiotowego udostępnione zostaną prysznice, które będą otwarte o 21:00. Prysznice są zlokalizowane w szatniach sportowych w bezpośrednim sąsiedztwie pola namiotowego. System podgrzewania ciepłej wody jest dość wydajny. Jak co roku dziękujemy za zachowanie czystości w szatniach Będą także plenerowe stanowiska z bieżącą wodą (zimną) w sam raz do mycia rąk, twarzy, zębów…. zlokalizowane przed wejściem do szatni z prysznicami.

Za kwestie sanitarne odpowiadają standardowo kabiny toi-toi oraz umywalki zlokalizowane za budynkiem z prysznicami.

DOJAZD

Dla podróżujących autem organizatorzy udostępnili odpłatny parking (bilety), na który będzie można wjechać i wyjechać z niego raz dziennie.

Dostępnych będzie na terenie MOSiR 300 miejsc parkingowych, zasady korzystania z parkingu określa regulamin: https://summerdyingloud.pl/wp-content/uploads/2022/07/REGULAMIN-PARKINGU-NIESTRZEZONEGO-Summer-Dying-Loud-2022.pdf

Na teren MOSiR mogą wjechać autem:

-posiadacze biletów parkingowych (od strony ul. Mickieiwcza)

-przedstawiciele mediów i fotoreporterzy na podstawie uzyskanej wcześniej akredytacji prasowej (od strony ul. Mickieiwcza)

-motocykliści, którzy wcześniej zgłosili taką chęć na info@summerdyingloud.pl (od strony ul. Mickieiwcza)

-osoby niepełnosprawne, które wcześniej zgłosiły taką chęć na info@summerdyingloud.pl (od strony ul. Mickieiwcza)

-kampery i przyczepy campingowe (to czy auto jest czy nie jest autem kempingowym wpisane jest w dowód rejestracyjny) (od strony ul. Mickieiwcza)

-muzycy, wystawcy, obsługa, zgodnie z programem imprezy i ustaleniami z organizatorem (od strony ul. 11 listopada)


Dojazd z Łodzi: 

Jak dojadę z Dworca Łódź Kaliska?
Kieruj się na przystanek Parzęczewska/Staffa i wsiądź do autobusu nr 6
Dojedź do przystanku Rydzowa/Lniana i przesiądź się do autobusu 78
I dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie Łódzkim

Jak dojadę z Dworca Łódź Fabryczna?
Kieruj się na przystanek Tuwima/Wysoka
I wsiądź do autobusu 83. Dojedź do przystanku Rydzowa/Lniana i przesiądź się do autobusu 78
I dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie Łódzkim

Jak dojadę z Dworca Łódź Widzew?
Wsiądź w pociąg LKA kierunek Łowicz Główny, Dojedź do Dworca Łódź Żabieniec. Kieruj się na przystanek Woronicza/dw. Łódź Żabieniec wsiądź do autobusu 78 i dojeżdżasz do przystanku Wojska Polskiego/Południowa w Aleksandrowie ŁódzkimKomunikacja miejska - powrót po koncertach do Łodzi


Przystanek Aleksandrów Łódzki, Południowa koło NETTO
Godziny odjazdu:
23:49
00:49
02:19
03:49
Między innymi jedzie na:
Dworzec Łódź Żabieniec
Dworzec Łódź Widzew
Pełna trasa
http://mpk.lodz.pl/rozklady/tabliczka.jsp?direction=2&lineId=861&timetableId=4812&stopNumber=3203&date=2021-09-10-08:12:49JEDZENIE

na terenie festiwalu będą dostępne foodtrucki z opcją mięsną i wegetariańską oraz wegańską, a także napoje ciepłe i zimne, zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe.PŁATNOŚCI

W kasie biletowej, za gastronomię i na większości stoisk z płytami, gadżetami zapłacicie kartą. Warto jednak wziąć trochę gotówki na merch zespołów czy festiwalowe fanty!


Na pozostałe pytania odpowiada regulamin imprezy: https://summerdyingloud.pl/wp-content/uploads/2022/07/zalacznik2_regulamin.docxKTO KIEDY ZAGRA

wszystko jest tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/summer-dying-loud-2022-znamy-rozpiske.html
BILETY


Dostępne na ebilet.pl/summerdyingloud

W dniu koncertu w kasie biletowej będą dostępne bilety w cenie 119 zł.

Dzieci do lat 13 wchodzą na festiwal bez biletu, pod opieką rodzica / opiekuna prawnego posiadającego bilet.
Wszystkie niezbędne informacje są tu: summerdyingloud.pl

 

Do zobaczenia! :)