wtorek, 30 sierpnia 2022

Trup i Ciśnienie wystąpią przed Imperial Triumphant

Już za kilka dni na trzy koncerty powróci do Polski Imperial Triumphant! Poznaliśmy zespoły, które zaprezentują się przed gwiazdą wieczoru. 5 września w Gdańsku Drizzly Grizzly, 6 września w warszawskiej Hydrozagadce i 7 września w krakowskim klubie Kamienna 12 wystąpią Trup oraz Ciśnienie! Na koncerty zapraszają Drizzly Grizzly oraz Knock Out Productions! 
O Imperial Triumphant opowiadałam Wam TU, więc nie będę się powtarzać. Zapraszam też do sprawdzenia recenzji najnowszej płyty: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/07/imperial-triumphant-spirit-of-ecstasy.html
TRUP (Polska) death metal:

W scenowych kuluarach krąży plotka, że Trup nawet nie komponuje materiału - ot, panowie we trójkę spotykają się na jednej lub dwóch próbach przed wejściem do studia i improwizują. Koniec. Efekt tych improwizacji to dziki, jadowity, a przede wszystkim nieokiełznany death metal w mocno oldschoolowym wariancie, w którym często do głosu dochodzą wpływy hardcore punka czy noise’u. Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać, pewnie sami tego nie wiedzą, ale to tym lepiej - Trup cały czas czyha gdzieś za rogiem.

Jak wyglądają występy zespołu możecie zobaczyć tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/11/post-mortem-fest-2021-torun-nrd.html#more 

CIŚNIENIE (Polska) dark jazz, post-rock:

Katowicka grupa właściwie nigdy nie podaje rozwiązań na tacy, nigdy nie brzmi ładnie i ciepło, nigdy nie zapewnia spokoju. Ten skład to dziwaczne, a jednak pełne przepychu, głośne połączenie post-rockowych snujów z apokaliptycznym jazzem skrzącym się na wszystkie możliwe strony. Polecamy uważać - Ciśnienie hipnotyzuje bez ostrzeżenia i właściwie z miejsca, ale coś nam podpowiada, że chętnie weźmiecie z nimi udział w tej hipnoterapeutycznej sesji.


Miałam przyjemność usłyszeć Ciśnienie niedawno, podczas festiwalu Soundrive. Była moc! 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/soundrive-festival-2022-dzien-1-9082022.htmlBilety dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT
- SKLEP DRIZZLY GRIZZLY