środa, 20 lipca 2022

Imperial Triumphant na trzech koncertach w Polsce !

Po doskonałym występie na Mystic Festival 2022 nie pozostało nic innego, jak zaprosić grupę Imperial Triumphant ponownie. Trio przyjedzie do Polski na trzy klubowe koncerty już na początku września i zagra w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.  Na wydarzenia zapraszają Knock Out Productions oraz Drizzly Grizzly. 

 


 

Najnowszy album zespołu, zatytułowany obiecująco „Spirit Of Ecstasy”, ukaże się już 22 lipca nakładem wytwórni Century Media Records. Imperial Triumphant wystąpili już w tym roku w Polsce, podczas Mystic Festival 2022 i zachwycili publikę doskonale wykonaną mieszanką jazzu, eksperymentalnego metalu oraz psychodeli.

Pod koniec lata grupa powróci do nas na trzy koncerty, kolejno: 5 września w gdańskim Drizzly Grizzly, 6 września w klubie Hydrozagadka w Warszawie oraz 7 września w krakowskiej hali Kamienna12. Bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży w Knock Out Music Store oraz w sklepie Drizzly Grizzly (tylko Gdańsk!)

 


IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde:

Znacie drugi zespół metalowy, który nagrał numer z Kennym G? Albo taki, który odstawił diabła, rycerzy siodłających konie i podniosłą poezję na rzecz opisywania brzydoty Nowego Jorku? Imperial Triumphant to długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu, a wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że za tym wszystkim stoi szeroko rozrysowany koncept, a nie kombinowanie dla kombinowania.

Już sama muzyka zaskakuje, bo - w odróżnieniu od wszystkich odmian rocka - nie bierze się z bluesa, lecz z free jazzu. Tutaj króluje improwizacja i spontaniczność, a każdy ze skrzących się dysonansów ma dokładne miejsce w układance, podobnie jak gradobicie blastów i morze solówek.

Do tego wystarczy dorzucić tak pieczołowicie rozegrane kwestie imidżu, bo o ile w metalu zawsze królowała brzydota, tak w otoczce okołomuzycznej Imperial Triumphant rządzi piękno. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatniego dziesięciolecia? Całkiem możliwe, przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.


O nowej płycie zespołu napiszę niebawem, a w międzyczasie zajrzyjcie też tu: 

recenzja "Alphaville". https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/08/imperial-triupmhant-alphaville-31072020.html

relacja z Mystic Festival 2022: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/06/mystic-festival-2022-dzien-3-mercyful.html