sobota, 27 sierpnia 2022

Summer Dying Loud 2022 - kto zagra na dużej scenie? Część 2

Drugi dzień Summer Dying Loud będzie obfitował w niespodzianki. Aby dobrze zaplanować sobie czas spędzony na festiwalowym terenie, już teraz warto dokładnie przyjrzeć się line upowi. Kto zagra w piątek 9 września? Sprawdźcie poniżej!


 

W piątek 9 września na Summer Dying Loud zaprezentują się następujący artyści:

 

 

TIAMAT


Ich przedstawiać nie trzeba.  Ten działający od 1988 roku szwedzki zespół fanom doom metalu i rocka gotyckiego jest znany bardzo dobrze. Melodyjne, pełne mroku i melancholii kompozycje nuci się bezwiednie. Zostają też w głowie teksty, skupione silnie na emocjach, odniesieniach do mitologii i do religii.

Tiamat wracają do Polski po dłuższej przerwie. To będzie niezapomniany występ z przekrojową setlistą.
 

IN THE WOODS


 

Norweska grupa, jak wiele kapel z lat ‘90 rozpoczynali swoją soniczną podróż od black metalu, by po latach zmierzyć się z nieco bardziej wyszukanymi dźwiękami z pogranicza progresji i muzycznej alternatywy. 
 
Obydwa okresy w twórczości zespołu mają swoich zagorzałych zwolenników, by nie powiedzieć, wyznawców! Nie inaczej jest i w naszym kraju, dlatego radość jest podwójna. Będzie pięknie, bo oprócz szaleństwa czeka nas też wiele wzruszeń. 
 

 

 

GRAND MAGUS

 

Wiadomość o koncercie tego sztokholmskiego tria zelektryzowała niejednego miłośnika metalu! Zespół w swojej 20-letniej karierze przeszedł transformację ze znanego z debiutanckiego krążka połączenia stoner i doom metalu poprzez wyostrzenie stylu w kierunku klasycznych heavy metalowych hymnów znanych z kolejnych płyt »Monument« (2003), »Wolf’s Return« (2005) i przełomowej »Iron Will«, która szturmem podbiła serca fanów. Liczne trasy koncertowe w towarzystwie legend z Electric Wizard, Cathedral czy Motorhead wyniosły popularność zespołu na zupełnie inny poziom, a kolejne płyty »Hammer Of The North« (2010), »The Hunt« (2012), »Triumph and Power« (2014) i »Sword Songs« (2016) tylko potwierdziły, wykuty ciężką pracą, status lidera wśród zespołów heavy-doom metalowych.

 
Status ten z pewnością podtrzyma wydana w 2019 płyta »Wolf God« przepełniona wzniosłymi heavy metalowymi pieśniami, z których część trafi do kanonu stylu wykreowanego na przestrzeni lat przez Grand Magus. 
 

 

TIDES FROM NEBULA

 

Post rock w wielu kręgach uchodzi za gatunek hermetyczny. Tides From Nebula są jednak tego całkowitym zaprzeczeniem. Ich instrumentalne pejzaże, pełne emocji i wyczucia sięgają najdalszych konstelacji gwiazd i najpiękniejszych ciał niebieskich. Ta muzyka podbija Wszechświat!

Widziałam ten zespół na żywo już kilkanaście razy. Jestem pewna, że i ten koncert będzie niezapomniany, tym bardziej, że prawdopodobnie usłyszymy nowe utwory. Trio szykuje się do wydania dwóch singli. Bądźcie czujni! 

Relacji i galerii z występów TFN jest na tej stronie co najmniej kilka, więc nie będę ich załączać. Jeśli macie ochotę się im przyjrzeć, po prostu wpiszcie w wyszukiwarkę na górze strony nazwę zespołu :)

 


NIGHT DEMON

 


Macie ochotę na porcję klasycznego heavy metalu? Ten kalifornijski skład ją wam zapewni! Panowie nie stronią w swoich dokonaniach od energii, ale nie brakuje tez ich utworom melodii.To z pewnością będzie występ pełen pozytywnej energii, szaleństwa pod sceną i wpadających w ucho riffów! Nie przegapcie!


 

 

FLESHWORLD 

 


Ta post-metalowa formacja gra fenomenalne koncerty, o czym miałam przyjemność upewnić się już dwukrotnie - w toruńskim NRD i podczas Mystic Festival 2022. Przekonacie się o tym już niebawem. Zanim to nastąpi, posłuchajcie ich rewelacyjnej płyty: 


RAGEHAMMER 

 

Niechętnie mówią o swojej historii. Zamiast tego wolą przekazywać to, w czym czują się najlepiej, czyli mroczną, rozpędzoną, piekielną muzykę. To jeszcze jeden przykład na to, że death metal w polskim podziemiu ma się świetnie.DESZCZ

 


Hardcore punk w wykonaniu tych panów jest naprawdę potężny! Grają szybko i bezkompromisowo, pozostawiając za sobą zgliszcza.ONLY SONS 


Emocjonalne teksty, potężne riffy i rock and rollowa energia - tak brzmi Only Sons, kwintet z Krakowa. W ich muzyce rozbrzmiewają echa lat dziewięćdziesiątych. Te dźwięki porywają i wciągają!

 


 

SKOV Skøv - punkowo metalowy zespół z Wrocławia, powstały pod koniec 2017 roku. Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. Sprawdź jeśli lubisz takie zespoły jak Gojira, Cancer Bats, Mastodon czy Kvelertak. W marcu 2021 zespół własnym sumptem wydał drugi album zatytułowany "Family Feast". Lepiej zróbcie kilka przysiadów i kilkanaście pajacyków jeśli chcecie zobaczyć ich z bliska.

Skov wyrwali z butów uczestników Soundrive Festival 2021. Jestem pewna, że na Summer Dying Loud zagrają z jeszcze większą energią!