niedziela, 28 sierpnia 2022

Finałowe koncerty jubileuszowej trasy Riverside coraz bliżej!

Już za niespełna miesiąc czekają nas cztery finałowe koncerty jubileuszowej trasy Riverside, podsumowującej dwudziestolecie artystycznej działalności zespołu. To będą wyjątkowe wieczory! Jako goście specjalni zaprezentują się zespoły Obrasqi i Origin Of Escape.  
Faktem jest, że Riverside to jeden z niewielu polskich zespołów, któremu udało się osiągnąć międzynarodowy sukces.  Mając na swoim koncie siedem albumów długogrających, dwa minialbumy i kilka wydawnictw koncertowych, warszawski Riverside hucznie świętuje jubileusz 20-lecia istnienia. Po zeszłorocznych wakacyjnych występach w Polsce, trasie po Ameryce Północnej, przyszła pora na koncerty w Europie i triumfalne zwieńczenie trasy w naszym kraju.
 
„W tym roku chcielibyśmy powrócić do miejsc, w których nie graliśmy w roku ubiegłym” - komentuje zespół - „Mamy nadzieję, że podczas tej trasy nie zabraknie niespodzianek, które sprawią, że nasze ostatnie jubileuszowe występy będą niezapomniane. Spotkajmy się, już bez masek, obostrzeń i certyfikatów, i niech te wieczory napełnią nas wszystkich pozytywną energią!”

„RIVERSIDE 20” to program, podczas którego zespół prezentuje przekrojowy materiał ze wszystkich swoich płyt. Czy usłyszymy też nowe nagrania? To już wyjaśni się w drugiej połowie września. Nowy album jest już praktycznie gotowy i przechodzi teraz ostatnie szlify!

Koncerty odbędą się w następujących terminach: 

22.09 - GDYNIA - "GDYNIA ARENA"
23.09 - ŁÓDŹ - KLUB WYTWÓRNIA
24.09 - POZNAŃ - B17
25.09 - GLIWICE - ARENA GLIWICE

Bilety na koncerty znajdziecie tu: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/riverside/

 

Niedawno ogłoszono także, że do zespołu dołączą na polskich koncertach goście specjalni. Przed Riverside zagrają Obrasqi i Origin Of Escape

 Pierwszy z zespołów czytelnicy tej strony mieli już okazję poznać za sprawą relacji ze styczniowego koncertu tria w Drizzly Grizzly (tu). Zespół, w skład którego wchodzą wokalistka Monika Dejk-Ćwikła, gitarzysta Artur Wolski i perkusista Jarosław Bielawski po wydaniu debiutanckiego albumu "Dopowiedzenia" szykuje się do premiery drugiej płyty, która ukaże się 22 września, czyli w dniu koncertu w Gdyni. Poznaliśmy już jej pierwszą zapowiedź, singiel "Obiecaj".


Origin Of Escape to nowy zespół, ale stworzony przez doświadczonych muzyków.

"Nic nie dzieje się przypadkowo. Nasze drogi skrzyżowała pasja oraz dziwne przeświadczenie graniczące z pewnością, że uda nam się razem zaprojektować emocje warte zapamiętania. Od początku byliśmy przekonani, że kiedy sprowadzimy do wspólnego mianownika nasze rozbieżne charaktery i gusta, to ich suma będzie czymś więcej niż wynikiem prostego dodawania.

Pierwsze wspólne próby pokryły nasze plecy gęsią skórką więc nikt nawet nie zadał pytania „co dalej?”. Graliśmy. W pierwszym burzliwym kwartale udało nam się poskładać do kupy parę pomysłów i nadać im kształt. Nadal pracujemy nad nowym materiałem i z każdym spotkaniem wykuwamy własny styl.

Pierwsze numery ociekają riffem i krzykiem - póki co zgodnie ustaliliśmy, że… tak ma być." - tak o sobie piszą na swojej stronie muzycy zespołu. Niedawno wydali album. Jak zabrzmi na żywo? Warto sprawdzić to na własne uszy.