czwartek, 28 kwietnia 2022

White Lies już za kilka dni w Warszawie!

Tego zespołu fanom muzyki gitarowej nie trzeba przedstawiać. "To Lose My Life", "Unfinished Business", "Farewell To The Fairground", "Death" i inne piosenki z wydanego w 2009 roku debiutanckiego albumu White Lies nucili zarówno fani alternatywy jak i popu, zachwycając się harmoniami wokalnymi i chwytliwymi melodiami z pazurem. Od lat muzycy nie ustają w tworzeniu świetnych kompozycji, co konsekwentnie udowadniali na kolejnych albumach, a przede wszystkim podczas koncertów, których zagrali już w naszym kraju...16, gromadząc rzesze fanów. Już za momencik zespół wyrusza w świat, by promować swój szósty album "As I Try Not To Fall Apart". Polski przystanek tej trasy już za kilka dni! White Lies zagrają w środę 4 maja w warszawskiej Progresji. Na koncert zaprasza Follow The Step.To nie żart! White Lies naprawdę zagrali w Polsce 16 koncertów i 2 DJ sety. Jednak to wcale nie znaczy, że nie warto wybrać się na jeszcze jeden koncert zespołu! Koncerty White Lies to za każdym razem gwarancja nie tylko muzyki na najwyższym poziomie, ale też doskonałej energii i fantastycznego kontaktu z publicznością. Najnowszy album zespołu to kolejna porcja fantastycznych piosenek. Jak wypadną na żywo? Tego dowiemy się już w najbliższą środę. Oprócz nowych nagrań usłyszymy też znane i lubiane przeboje z poprzednich płyt. 


 

Grupę niezmiennie tworzą Harry McVeigh (śpiew, gitara rytmiczna, keyboard), Charles Cave (gitara basowa, wokal wspierający) i Jack Lawrence-Brown (perkusja). W wywiadzie dla BBC przyznali, że największy wpływ na ich twórczość mieli Talking Heads. Twórczość zespołu jest często porównywana do wykonawców takich jak Editors, Arcade Fire, Joy Division, Interpol, The Killers, Echo & the Bunnymen, Tears for Fears i The Teardrop Explodes.

 

Więcej o nowej płycie zespołu przeczytacie tu: White Lies - As I Try Not To Fall Apart

Przed gwiazdą wieczoru zaprezentuje się grupa Charming Liars.

Gitarzysta Karnig Manoukian i basista Mike Kruger zakochali się w muzyce będąc jeszcze nastolatkami. W 2013 roku wyruszyli z londyńskiego West Endu do Los Angeles na zaproszenie Johna Feldmanna - producenta m.in. Panic! At The Disco, Blink-182 czy 5 Seconds of Summer. Tam poznali wokalistę Kiliyana Maguire’a, z którym szybko nawiązali nić porozumienia i zaczęli tworzyć pierwsze utwory jako Charming Liars.

Przełomem dla zespołu okazał się rok 2019, kiedy to wydali swój debiutancki album “Thought, Flesh and Bone”, który został bardzo dobrze odebrany przez krytyków. Wysoko postawiona poprzeczka zmotywowała zespół do powrotu do pisania w 2020 roku. Nowa muzyka przykuła uwagę słuchaczy na całym świecie oraz prestiżowych redakcji takich jak Grammy.com, Alternative Press czy idobi Radio.


W 2021 roku Charming Liars wydali dwie EP-ki zatytułowane “Sequence 1: Noise Maker” i “Sequence 2: The After”, z których materiał będziemy mogli usłyszeć 4 maja w warszawskiej Progresji. 
Bilety znajdziecie na www.followthestep.com, w Going, w Empiku oraz Eventim Polska. 
 
Drzwi: 19:00
Start: 21:00


Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne tu: https://www.facebook.com/events/435775551672065