piątek, 29 kwietnia 2022

Tom Warrior's Legacy - wyjątkowy koncert, wystawa i spotkanie z legendą już 1 czerwca na Mystic Festival!

To będzie wyjątkowy dzień dla fanów metalu, którzy planują spędzić pierwsze dni czerwca w Trójmieście! 1 czerwca 2022 rozpocznie się Mystic Festival, czterodniowe święto muzyki mrocznej, potężnej i niebanalnej. Tego dnia będzie miał miejsce tzw. Warm-Up Day, który tak naprawdę z rozgrzewką będzie miał niewiele wspólnego. Organizatorzy przygotowali na ten dzień prawdziwą petardę - bohaterem tego dnia został Tom Gabriel Fisher - żywa legenda metalu śmierci. Artysta wraz z przyjaciółmi zagra nie tylko potrójny koncert, jedyny taki w Europie, lecz także spotka się z fanami. A to jeszcze nie wszystko! Dalsze szczegóły znajdziecie poniżej.
Hellhammer, Celtic Frost, Tryptikon to nazwy, które każdy fan metalu słyszał w swoim życiu przynajmniej kilka razy. Za nimi kryje się Tom Gabriel Fisher, szwajcarski kompozytor i wokalista, jeden z najlepszych metalowych gitarzystów wszech czasów. Stał się inspiracją dla wielu muzyków, łącząc w swojej twórczości liczne odmiany metalu - doom, trash, black, death i industrial i tworząc z nich autorskie, niepodrabialne połączenie. Od lat na scenie, nieprzerwanie wzbudza podziw i szacunek, nie tylko ze względu na talent i charyzmę, lecz także jako wzór do naśladowania pod kątem zdrowego trybu życia. Jest nie tylko weganinem, ale otwarcie przyznaje, że stroni od używek - nie pali tytoniu, nie pije alkoholu, nie bierze narkotyków.

Podczas Mystic Festival 2022 nadarzy się wyjątkowa okazja, by posłuchać na żywo utworów artysty wydanych pod każdym z trzech flagowych szyldów. To nie tylko jedyny taki koncert w Europie, ale i niezwykła okazja, by posłuchać legendarnych utworów w nowej odsłonie! Fani usłyszą kultowe kompozycje Hellhammer w wykonaniu projektu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death. Następnie przekrój hymnów Celtic Frost zaprezentuje Tryptikon, a na finał usłyszymy autorski materiał Tryptikon. Ja już nie mogę się doczekać, a wy? Przedsmak niezwykłych doznań, które czekają nas 1 czerwca poniżej:

 


  

Na tym jednak nie koniec niespodzianek! W dniu swojego występu Tom Gabriel Fischer – żywa legenda i pionier black oraz death metalu – spotka się z fanami, również po to, by odpowiedzieć na ich pytania. Będzie można również zdobyć autografy od Toma oraz muzyków obu zespołów, z którymi przyjedzie do Gdańska.

Na festiwalowym terenie Stoczni  Gdańskiej zostanie również zorganizowana wystawa, której najcenniejszymi eksponatami będą Maski Śmierci, tworzone przez Toma od kilkunastu lat. Ta unikalna kolekcja zawierać będzie również sceniczne artefakty związane z historią Hellhammer, Celtic Frost i Triptykon oraz reprodukcje niesamowitych grafik towarzyszących wydawnictwom zespołów. Nie możecie tego przegapić! 

 

UWAGA! 

Oprócz gwiazdy wieczoru, tego dnia na festiwalu zagrają też: Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound. Szczegółowa rozpiska jest TU:

Wstęp na Warm Up Day mają posiadacze karnetów 4-dniowych i karnetów VIP oraz osoby, które nabędą bilety jednodniowe na 1 czerwca. Są dostępne tutaj:

https://tickets.mysticfestival.pl/pl/event/36/bilet-jednodniowy-warm-up-day-106

Sprawdź też, JAK DOSTAĆ SIĘ NA MYSTIC FESTIVAL