wtorek, 19 kwietnia 2022

United Arts Festival 2022 - czterodniowe święto muzyki w sierpniu na Polsat Plus Arena!

Planujecie już wakacje? Tegoroczna oferta festiwalowa w Polsce będzie bardzo bogata i warto już teraz rozejrzeć się wśród koncertów, które odbędą się w naszym kraju w letnich miesiącach. 19 kwietnia przyniósł elektryzujące informacje dla miłośników szeroko pojętej muzyki gitarowej, którzy planują spędzić ciepłe sierpniowe dni w Trójmieście. W dniach 12-15 sierpnia w Gdańsku odbędzie się druga edycja United Arts Festival. Gdzie i kto wystąpi i czemu warto już teraz pomyśleć o biletach? Sprawdźcie poniżej! 


Pierwsza edycja odbyła się w sierpniu 2021 roku na terenie Hevelianum. Na dwóch scenach wystąpili między innymi Riverside, Steve Rothery, Tangerine Dream, Michał Łapaj, Collage, Illusion, Kat & Roman Kostrzewski, Mick Moss, Vader, Batushka, Hate i inni. Nowe wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów muzyki gitarowej i elektronicznej.

Druga edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2022 w nowym miejscu - na terenach wokół Polsat Plus Arena Gdańsk. Organizatorzy dzięki przeniesieniu festiwalu 3 km od centrum Gdańska będą mogli zaoferować uczestnikom blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, ponad 2200 miejsc parkingowych, komfortową strefę gastronomiczną, dogodny dojazd komunikacją publiczną oraz wygodne połączenie z drogami S7 i A1, umożliwiającymi łatwiejszy dojazd/wyjazd z miasta.

Każdy festiwalowy dzień przyniesie pokaźną porcję ekscytującej muzyki, gromadząc na dwóch scenach artystów z różnych gitarowych środowisk oraz fanów otwartych na odkrywanie nowych dźwięków.

Dotychczas ogłoszeni festiwalowi artyści to: 

 

DZIEŃ 1 - 12.08 (art-rockowy)

 Editors, Pain Of Salvation, Lazuli, Tides From Nebula, Klone, Antimatter, Lion Shepherd, Origin Of Escape


DZIEŃ 2 - 13.08 (metalowy)

Kreator, Sodom, Malevolent Creation, Sinister, Turbo

 

DZIEŃ 3 - 14.08 (alternatywno-popowy)

Kensington, Happysad, Pure Reason Revolution, Kamp!, Obrasqi, Undefy 

 

DZIEŃ 4 - 15.08  (dark-folkowy)

Zeal & Ardor, Myrkur, Lili Refrain, Voivod, Łysa Góra, Nonconcreto

 

BILETY

Bilety w postaci karnetów czterodniowych, dwudniowych (piątek+ sobota oraz niedziela + poniedziałek) i jednodniowych dostępne są pod linkiem: 

https://www.eventim.pl/artist/unitedartsfestival/

UWAGA! BILETY SĄ W PROMOCYJNEJ CENIE DO KOŃCA MAJA i promocyjna pula jest ograniczona! 

 

Wszystkie informacje festiwalowe znajdziecie na stronie: https://www.unitedartsfestival.pl/

oraz na portalach społecznościowych United Arts Festival 

 

Dokładna rozpiska i informacje na temat wykonawców niebawem :)