wtorek, 19 kwietnia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - S

Znudzeni świętami i siedzeniem przy stole? Mam dla was kolejny odcinek tajemniczego alfabetu. S jak... no właśnie co? Smok, sen... W przypadku Mystic Festival, myśląc S mamy na myśli przede wszystkim kilka fantastycznych zespołów - headlinerski Saxon, lecz także Sólstafir, Skeletal Remains, Spaceslug, Svalbard,  Spectral Wound, The Stubs i Swayzee. SAXONTego brytyjskiego zespołu nie trzeba przedstawiać - to absolutna klasyka, która ukształtowała brzmienie nowej fali brytyjskiego heavy metalu. Saxon są na scenie od czterdziestu pięciu lat i nie mają planów, by udać się na muzyczną emeryturę. Wciąż mają potężną siłę rażenia. Przekonacie się o tym już 4 czerwca, gdy zagrają na głównej mystikowej scenie. Emocje  i ponadczasowe hity gwarantowane!
SÓLSTAFIR Islandczycy koncertują w Polsce regularnie - przynajmniej tak było przed pandemią i najprawdopodobniej tak będzie, jak koncertowa karuzela powróci na dobre.  Ich występy zawsze są pełne emocji i zaangażowania, o czym pewnie wielu z was nie muszę przekonywać. Pokaźna grupa fanów Sólstafir tworzy na koncertach zawsze świetną atmosferę, za którą zespół odwdzięcza się porywającymi widowiskami. Mystic Festival będzie pierwszą okazją dla polskich fanów, by posłuchać materiału z najnowszej płyty zespołu, "Endless Twilight Of Codependent Love". 

Recenzja: Sólstafir - Endless Twilight Of Codependent Love

Relacja z Metalowej Wigilii 2019: Metalowa Wigilia 2019 

 

SKELETAL REMAINSMało ostrych dźwięków, potężnych blastów i wykopu? Skeletal Remains dostarczą ich na pewno i to już pierwszego dnia festiwalu. Death metal w najczystszej postaci to specjalność zespołu. 
SPACESLUG 


Smoliste, stoner'owe brzmienia to specjalność Spaceslug. Wrocławskie trio od lat prężnie działa, a ich muzyka jest tajemnicza i jednocześnie bardzo przystępna. Ma szansę spodobać się zarówno fanom cięższych brzmień, jak również wielbicielom space rockowego malowania dźwiękami.

O najnowszej płycie zespołu poczytacie tutaj: Spaceslug - Memorial


 

 

SPECTRAL WOUND


Kanadyjczycy dostarczą wszystkim spragnionym mocnych wrażeń potężnej dawki mroku i niepokoju. Grają black metal, któremu mimo ciężaru nie brakuje melodii. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :)SVALBARD


 

Metal lubi towarzystwo melancholii. Lubi też budować kontrasty z pięknem i delikatnością. Jeśli dodamy do tego punkową wściekłość i bunt, otrzymamy składowe brzmienia Svalbard. Jeśli cenisz blackgaze i nie stronisz od punkowej energii, ten koncert jest dla Ciebie!
SWAYZEE

 

 


Jak zapewniają organizatorzy: Swayzee to punk, glam i rock’n’roll. Gołe klaty, dzikie harce i melodie, które będą za wami chodzić do końca festiwalu, a może nawet wproszą się do domu. Warto sprawdzić wcześniej ich płytę „Greatest Hits” – koncerty jeszcze lepsze, ale dzięki temu będziecie mogli śpiewać refreny.


 

 

THE STUBS

 Punk'n'roll z warszawskiego garażu. Niskobudżetowy, ale za to wysokooktanowy. Grali szybko, umarli młodo – spełniając wezwanie z tytułu wydanego w 2017 albumu "Let's Die". Ale musiało im być niewygodnie w grobie, bo zagrali w ubiegłym roku na Summer Dying Loud, zagrali większą trasę, a teraz wracają na Mystic Festival!

 Szczegółową rozpiskę godzinową z podziałem na dni znajdziecie tu: 

https://miedzyuchemamozgiem.blogspot.com/2022/04/zaplanuj-swoj-mystic-festival-rozpiska.html