wtorek, 26 kwietnia 2022

Skunk Anansie w Polsce już na początku maja!

Jeden z najlepszych zespołów koncertowych świata wraca do Polski! Brytyjski kwartet Skunk Anansie, znany z porywających występów już za momencik zagra w naszym kraju pięć koncertów. Przekładana od miesięcy z powodu pandemii trasa zespołu nareszcie się odbędzie! Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie poniżej :) 


 

Koncerty odbędą się w następujących terminach: 

2 maja 2022 GDAŃSK, Stary Maneż 

3 maja 2022 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia

5 maja 2022 KRAKÓW, Klub Studio

6 maja 2022 WARSZAWA, Progresja

8 maja 2022 WROCŁAW, CK A2 


"Zespół Skunk Anansie od początku odznaczał się bezkompromisowym charakterem i nigdy się nie zmienił. Można to dostrzec w ich muzyce, która zawiera subtelne przejścia pomiędzy momentami delikatności a elementami naładowanymi politycznie i nagą emocjonalnością. Można to także odnaleźć w samej istocie zespołu, czyli mieszance wpływów, kultur i osobowości, które udało im się tak skutecznie połączyć.

Gdy zespół wyłonił się z obskurnego, londyńskiego zaplecza, elektryzując wszystkich, którzy mieli okazje ich posłuchać i zapewniając odświeżający zastrzyk adrenaliny dekadenckiej scenie muzycznej, członkowie Skunk Anansie brzmieli i wyglądali jak nikt inny do tej pory.

„Nikt w naszej okolicy nie widział wcześniej czegoś takiego jak my”, mówi piosenkarka Skin, która założyła zespołu wraz z basistą Cass i gitarzystą Ace. „Byliśmy jak trzęsienie ziemi”.

„Londyn w latach 90. był mieszaniną różnych ludzi”, dodaje gitarzysta Ace, „jednakże zespoły tak nie wyglądały - zawsze było to czterech kolesi z identycznymi fryzurami. Byliśmy grupą prawdziwych ludzi i właśnie dlatego byliśmy radykalni.”

Choć od tego czasu minęło już prawie 25 lat, inne zespoły nadal starają się nadrobić te zaległości. Nikt wcześniej ani później nie wywarł takiego wpływu kulturowego i emocjonalnego, co pomogło Skunk Anansie odnieść ogromny sukces. Największą miarą tego, co osiągnęli, jest fakt, iż nikomu innemu nie udało się pójść w ich ślady.

Świetnym pomysłem zespołu było postanowienie uczczenia swojej 25 rocznicy działalności płytą na żywo 25LIVE@25 składającą się z ich najwspanialszych utworów, pochodzących z sześciu albumów studyjnych.

 Dwadzieścia pięć lat po tym, jak wyłonili się z impetem z zaplecza Londynu, międzynarodowa sława Skunk Anansie wciąż nie gaśnie. Przy okazji rocznicy ich działalności największe media w Wielkiej Brytanii mocno akcentują znaczenie zespołu w dzisiejszej kulturze. Takie programy jak Channel 4 News, Newsnight, The One Show, Radio 2 oraz krajowe gazety okrzyknęły Skunk Anansie kultowym filarem Britrocka, a prasa muzyczna i modowa, w tym Kerrang, NME, Classic Rock, Dazed & Confused, Phoenix Magazine, Diva Magazine, The Quietus i wiele innych, wyraziły swoje ogromne uznanie dla tego zespołu.

Podczas ceremonii rozdania nagród „2018 Music Week”, Skin otrzymała nagrodę „Inspirational Artist”, cały zespół uhonorowano nagrodą Kerrang „Hall of Fame Award” w 2019 roku.

Wkład zespołu do muzyki następnych pokoleń zawsze będzie ogromny, choćby poprzez organizację stypendiów fundowanych przez Skunk Anansie oraz zaangażowanie w pomoc akademii ACM, która ma na celu wspieranie wschodzących gwiazd branży muzycznej.

Wydanie płyty 25LIVE@25 to kolejny kamień milowy w niesamowitej karierze zespołu, stanowiący żywy, namacalny dowód na to, że istnieje i zawsze będzie istniał tylko jeden Skunk Anansie. Rok 2020 pisze następny rozdział z życia jednego z najwspanialszych, brytyjskich zespołów rockowych!"

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń 2022 roku!


Dostępne są ostatnie wejściówki na koncerty. Znajdziecie je pod poniższymi linkami: 

Gdańsk, Stary Maneż: https://www.eventim.pl/event/skunk-anansie-stary-manez-12787265/

Warszawa, Progresja:  https://www.eventim.pl/event/skunk-anansie-progresja-12787264/

Łódź, Klub Wytwórnia: https://www.eventim.pl/event/skunk-anansie-klub-wytwornia-13214381/ 

Kraków, Klub Studio: https://www.eventim.pl/event/skunk-anansie-klub-studio-13214382/

Wrocław, A2: https://www.eventim.pl/event/skunk-anansie-centrum-koncertowe-a2-12786935/

 

Na wydarzenia zaprasza FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.