środa, 20 kwietnia 2022

Powrót Editors i zapowiedź trasy koncertowej

Editors, jeden z najpopularniejszych zespołów indie rockowych dwudziestego pierwszego wieku, powraca z nowym utworem. "Heart Attack" to pierwszy od 2019 nowy utwór zespołu. Czy to zapowiedź nowej płyty nie wiadomo, ale na pewno początek nowego rozdziału. Czemu?

 

"Heart Attack" to nowa, ponad pięciominutowa kompozycja utrzymana na pograniczu popu i ambitnej elektroniki. Świetnie wyprodukowany utwór został wsparty teledyskiem w reżyserii Felixa Greena, stworzonym z wykorzystaniem... sztucznej inteligencji. Za produkcję nagrania odpowiedzialny jest Ivor Novello.


Jest jeszcze jedna bardzo ważna informacja. Zespół oficjalnie potwierdził, że stał się sekstetem. Do Editors dołączył wieloletni przyjaciel Benjamin John Power znany jako Blanck Mass, który będzie grał z muzykami na koncertach od jesieni. Tymczasem zespół ogłosił trasę wiosenno-wakacyjną, podczas której pojawi się w kilku europejskich krajach, w tym w Polsce, co wczoraj potwierdzili organizatorzy United Arts Festival.

Editors zagrają w Polsce w 12 sierpnia, pierwszego dnia United Arts Festival. Koncert odbędzie się przy stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. Cała trasa prezentuje się następująco: 


27 May - Dauwpop, Holland
28 May - Stadtpark, Hamburg, Germany
3 June - Vestrock, Holland
4 June - In It Together, Wales
5 June - Sonic Wave @ Forum, Birmingham, UK
17 June - O Son Do Camino, Spain
24 June - Mallorca Live, Spain
9 July - Mad Cool, Spain
14 July - Electric Castle, Romania
19 July - Balena Festival, Italy
30 July - Low Festival, Spain
5 Aug - Wide Skies and Butterflies, UK

12 Aug - United Arts Festival, Gdańsk, Poland
14 Aug - Hear Hear Festival, Belgium
28 Aug - Victorious Festival, UK