wtorek, 26 kwietnia 2022

Kto zagra na Mystic Festival 2022? Znamy finałową czwórkę Road To Mystic!

Poznaliśmy czterech finalistów konkursu Road To Mystic, zorganizowanego przez Mystic Coalition we współpracy z Antyradiem, którzy zaprezentują się publiczności w najbliższy piątek w Progresji, przed koncertami Igorrr i Otto von Schirach. To zespoły: Asperatus, Comepass, Planet Hell i Source Of Mary. Kto zagra na Mystic Festival 2022? Wszystko wyjaśni się już niedługo! 


 

Jak wspominają organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalowej, ze znakomitej półfinałowej pięćdziesiątki reprezentującej przeróżne odmiany muzyki rockowej i metalowej, wyłonione zostały trzy zespoły, które otrzymały najwięcej głosów fanów oraz jeden, który wytypowali jurorzy.

Już w piątek 29 kwietnia, na scenie warszawskiej Progresji, zobaczymy krakowski Asperatus, specjalizujący się w klasycznie pojmowanym death metalu, poznański Comepass, który balansuje pomiędzy indie rockiem a metalem, śląski sci-fi deathmetalowy Planet Hell oraz trójmiejską grupę Source Of Mary, która do metalowego ciężaru dokłada progresywne ambicje. Kolejność występów zespołów konkursowych zostanie ustalona drogą losowania w dniu występu.

Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia. Głosy odda jury w składzie: Adam Brzeziński (Mystic Production), Łukasz Dunaj (Noise Magazine), Jarosław Anzhellmo Giers (Antyradio), Marek Prezes Laskowski (Progresja) i Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

Finał odbędzie się przed koncertami Igorrr i Otto von Schirach. Zespoły zaprezentują się między 17:30 a 19:30. Czasówka wydarzenia prezentuje się następująco: