poniedziałek, 10 stycznia 2022

Mistyczny alfabet 2022 - A

Tajemniczy, niejednoznaczny tytuł i początek roku to znaki, że czas rozpocząć nowy cykl. Tym razem będzie to rzecz związana z festiwalem, którego fani różnych odmian ciężkich brzmień wyczekują już od prawie dwóch lat. Mystic Festival 2022, który odbędzie się w pierwszych dniach czerwca, przyciągnie na tereny Stoczni Gdańskiej tłumy i będzie fantastycznym początkiem muzycznego lata. Na pięciu festiwalowych scenach wystąpi niemal stu wykonawców. Aby się do tego święta dobrze przygotować, warto przyjrzeć się line-upowi nieco bliżej, a że festiwal to nie tylko headlinerzy i duże sceny, lecz masa ciekawych odkryć, postanowiłam zaprezentować artystów w nieco inny sposób, bez podziału na większych i mniejszych - alfabetycznie. Pod literą A w Mystikowym alfabecie znajduje się trzech wykonawców - Alien Weaponry, Arabrot i Azarath. No to ruszamy! 

 

 


 

ALIEN WEAPONRY

 

Ostre riffy, plemienne brzmienia i oryginalny styl na pograniczu metalu, rapu i rocka - tak można streścić muzykę Alien Weaponry.  Ten nowozelandzki zespół zachwycił za sprawą  doskonałego debiutu, którym podbijał festiwalowe sceny, a także swojej bardzo dopracowanej drugiej płyty "Tangaroa", która ukazała się we wrześniu 2021. O sukcesie zespołu świadczy też fakt, że Nowozelandczycy zostali zaproszeni na wspólną europejską trasę przez zespół Gojira.

Podobnie jak francuską legendę metalu, także ten zespół założyli bracia, którzy oddali się muzyce w pełni. Razem z przyjacielem stworzyli trio, które zachwyca energią, doskonałym zbilansowaniem ciężaru i melodyjności, zaangażowaniem i techniczną precyzją.

Przeczytaj recenzję Alien Weaponry "Tangaroa
ARABROT


 

Dla tego norweskiego duetu nie ma rzeczy niemożliwych! Duet tworzony przez charyzmatyczną, wszechstronną wokalistkę Karin Park i jej partnera, multiinstrumentalistę Kjetila Nernesa to kwintesencja artystycznej wolności i rock and rolla. W 2021 roku Arabrot wydali aż dwa albumy - EPkę "The World Must Be Destroyed" inspirowaną powieścią Antonina Artauda oraz dziewiąty studyjny album "Norwegian Gothic", który zawiera 16 nowych kompozycji, a jednocześnie podsumowuje dotychczasową karierę zespołu, prezentując sedno własnego, wypracowanego przez lata stylu. Arabrot to doskonały zespół koncertowy, o czym publiczność w Polsce mogła przekonać się już kilkukrotnie, między innymi podziwiając zespół przed występami japońskich grup Boris i Mono. 

Przeczytaj recenzje: 

Arabrot - The World Must Be Destroyed EP

Arabrot - Norwegian Gothic 

  

AZARATH 

 


Tak brzmi piekło - ostro, gorąco, wyraziście i potężnie. Ekstremalne brzmienia z pogranicza black i death metalu, które Azarath serwują od lat to klasa sama w sobie. O sile tej muzyki można było się przekonać na ubiegłorocznym Summer Dying Loud, gdzie było ogniście i siarczyście. Na Mystic Festival z pewnością lżej nie będzie! Aby się dobrze przygotować, posłuchajcie najnowszej płyty zespołu!


Zajrzyj do relacji z Summer Dying Loud 2021

 

Bieżące informacje na temat festiwalu znajdziecie tutaj: 

https://www.mysticfestival.pl/pl