czwartek, 15 kwietnia 2021

ROADBURN REDUX SHOWCASE 15-18 kwietnia 2021

Macie plany na weekend? Tak, wiem, że jest pandemia, że wszystko jest zamknięte, kolejne koncerty są odwoływane, nic się nie dzieje i macie dość tych wszystkich transmisji online. Znany doskonale miłośnikom atmosferycznego metalu holenderski Roadburn Festival ma fajną propozycję dla miłośników brzmień klimatycznych, skłaniających do refleksji, a jednocześnie takich "z pazurem". 

 


 

Od dziś do niedzieli 18.04 możecie oglądać w sieci transmisje różnych występów, premiery teledysków, czy wywiady. Wszystko to jest dostępne na wyciągnięcie ręki i dla każdego, zupełnie bezpłatnie. Oglądanie streamów nie wymaga zakupu biletów, a wpłaty w formie dotacji są dobrowolne :) To co można oglądać? Poniżej wyszczególniłam ciekawostki z poszczególnych dni. 


 CZWARTEK 15 KWIETNIA

 Showcase rozpoczyna się o 19:00 oficjalnym powitaniem. O 19:20 możecie obejrzeć oficjalny set KAIRON: IRSE! - Finowie zagrają swój ostatni, świetny album "Polysomn". Później wystąpią jeszcze kolejno Noctule, Drowse i Tau, który zagra "Dream Awake". 

 

PIĄTEK 16 KWIETNIA

To dzień, w którym będziecie mogli sprawdzić, co ciekawego dzieje się w niemieckiej wytwórni Pelagic Records. O 14:10 odbędzie się prezentacja nowych zespołów w wytwórni, od 15:00 będzie można zadawać pytania jej szefowi, Robinowi Stapsowi. Tego wieczoru będą transmitowane występy Emmy Ruth Rundle & Thou, Jo Quail, SOM, Johanna G. Winthera, The Devil's Trade, Emptiness, Briqueville, Blessings czy The Ocean Collective, którzy zagrają album "Phanerozoic II". 

 

SOBOTA 17 KWIETNIA

Sobota to dzień Svart Records. Tego dnia zagrają między innymi Jonathan Hulten, BADA, Steve von Till, czy Knoll. 

 

NIEDZIELA 18 KWIETNIA

Finałowego dnia Showcase'u zagrają ciekawe projekty z Pelagic Records, jak Saver, Psychonaut, Crown, LLNN, czy Lustmord & Karin Park. Oprócz nich będzie można obejrzeć występy DeWolff, Obsidian Kingdom, rozmowę z Linguą Ignotą, koncerty Hexvessel i Aarona Turnera


To oczywiście czysto subiektywny przegląd. Pełny line-up znajdziecie też na stronie festiwalu:  https://roadburn.com/timetable/