sobota, 20 lutego 2021

Wspólna płyta muzyków Lonker See, Me And That Man i Lastryko

Uwaga miłośnicy nietypowych wydawnictw! Już niedługo nakładem Anteny Krzyku ukaże się ciekawa płyta nowej supergrupy. Choć twór o tej nazwie nie zawsze kojarzy się dobrze (tu na myśl przychodzą np. niezliczone wyczyny muzyków Dream Theater oscylujące wokół estetyki neoprogresywnej), tym razem mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowym materiałem. Zespół nazywa się Why Bother? i ma dla nas ważne przesłanie. 

 


 

Why Bother? to nowy trójmiejski twór założony przez znanego z Lonker See i B3-33 Bartosza "Boro" Borowskiego. Zaprosił on do współpracy Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk). 

Zespół kształtował się w trakcie pandemii, bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet pod koniec października. Te przełomowe wydarzenia sprawiły, że muzycy weszli do White Noise Studio, gdzie zarejestrowali samodzielnie materiał. Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punku i psychodelii. 

Okładkę płyty zaprojektował Adam Bejnarowicz, muzykografika.com, za mix i mastering odpowiedzialny jest Łukasz Kumański. Płyta ukażę się nakładem legendarnej Anteny Krzyku, www.antenakrzyku.pl, wiosną 2021.

A tak o nowym materiale opowiada Boro: "Już w trakcie nagrywek wiedzieliśmy że chcemy zabrać głos w sprawach które doprowadziły nas
do studia i które sprawiły, że nagraliśmy taką a nie inną muzykę. Podjęliśmy wspólną decyzję, że
"wokale" chcemy oddać gościom, więc do każdego numeru zaprosiliśmy innego artystę. W ten
sposób powstał album bardzo emocjonalny, bardzo aktualny i dla mnie najważniejszy w życiu. Na
płycie swoich głosów użyczyli Paula Rebellato (Rakta), Joanna Kucharska (Lonker See), Bibi
(Hanako), Barbara Jackiewicz (Radio Tczew) Louis Jucker (Coilguns) Rafał Jurewicz (Formy
Planet)."