piątek, 19 lutego 2021

Nadchodzi "niebieska" Batushka!

Muzycy Batushki postanowili nieco odejść od black-metalowej szufladki i nagrać bardziej zróżnicowany i emocjonalny materiał. Tym razem dźwięki zdominował kolor niebieski...


 


"Carju Niebiesnyj" to swoista kontynuacja ubiegłorocznej EPki "Raskol", o której opowiadałam Wam na łamach Soundrive. Tym razem mamy do czynienia nie z materiałem czysto black-metalowym, lecz zdecydowanie bardziej zróżnicowanym. Muzycy zaprosili do współpracy orkiestrę symfoniczną i członków lokalnych zespołów ludowych. 

Materiał został zarejestrowany w Dobra 12 Studio. Oprawę graficzną oraz okładkę przygotował Maciej Szupica współpracujący z zespołem od jakiegoś czasu. Zdjęcia, oraz video-wizualizery wykonał niezmordowany Xиацынтос Hiatsyntos - Film Director. 

Co z tego wyniknie? Premiera albumu została zapowiedziana na 19 marca. Tymczasem możemy już posłuchać zapowiedzi w postaci singla "Pismo IV": https://www.youtube.com/watch?v=MzD-XZ5aVbA 

Na stronie zespołu www.batushkastore.pl oraz stronie wytwórni www.store.witchinghour.pl można już nabyć w preorderze różne ciekawe edycje wydawnictwa, w tym limitowane kolorowe winyle i boxy.

Na płycie znajdą się następujące utwory: 

1. ПИСЬМО I / PISMO I
2. ПИСЬМО II / PISMO II
3. ПИСЬМО III / PISMO III
4. ПИСЬМО IV / PISMO IV
5. ПИСЬМО V / PISMO V
6. ПИСЬМО VI / PISMO VI