czwartek, 5 listopada 2020

Strawberry Pills - Murder To A Beat (30.10.2020)

Strawberry Pills - Murder To A Beat
Świetny mroczny wokal, chwytliwe, rytmiczne melodie i wprowadzająca w trans aura - tak można w telegraficznym skrócie przedstawić Strawberry Pills, którzy właśnie debiutują. To jeszcze jeden grecki duet poruszający się w swoich muzycznych poszukiwaniach w klimatach cold i dark wave'owych. 

Jeśli jednym z zespołów twojego życia jest The Cure na pewno znajdziesz w tych dźwiękach coś dla siebie. Spodoba się także sympatykom tanecznej, lecz mrocznej elektroniki. To muzyka, która porywa do tańca, hipnotyzując i zachęcając do podrygiwania w tak lubianym przez wielu słuchaczy rytmie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Słuchasz Siouxie and The Banshees, New Order i zespołów czerpiących z gotyckiej estetyki garściami? Sprawdź koniecznie.

Ateński duet tworzą Valisia Odell i Antonis Konstantaras, którzy mają ciekawy pomysł na brzmienie. Słucha się tego świetnie, a gdy wybrzmi ostatnia nuta finałowego utworu, trudno wydostać się z transu. Wtedy jedynym słusznym wyjściem pozostaje włączenie albumu ponownie i zanurzenie się w klimacie, który przenika tajemniczość i mrok.

Muzyka duetu została zainspirowana twórczością królowej kryminału, Agathy Christie. To połączenie fikcji i horroru, balansujące między tematyką śmierci i miłości oraz poważnych i niebezpiecznych konsekwencji, które może nieść "nieodpowiednio" ulokowane uczucie. Z powodzeniem odnalazłaby się w filmowym soundtracku czy jako udźwiękowienie literackiej opowieści. 

"Murder To A Beat" to bardzo obiecujący debiut, na który warto zwrócić baczną uwagę. Uwaga, ten materiał uzależnia! Świetnie sprawdzi się w długie jesienne wieczory. 

82% 

Posłuchaj płyty: Strawberry Pills - Murder To A Beat