piątek, 17 maja 2024

Wielki powrót Kerry'ego Kinga! Nowy album już jest!

To bardzo ważny dzień dla fanów metalu! Z nowymi dźwiękami powraca prawdziwa legenda. Gitarzysta Slayera, Kerry King wydał właśnie "powstał z piekieł" i swój solowy album. "From Hell I Rise" to nowe otwarcie, a zarazem celebracja ukochanego brzmienia, które ukształtowało gusta kolejnych pokoleń słuchaczy.Nie oczekujcie od tego materiału nieprawdopodobnych innowacji brzmieniowych i wielkich zaskoczeń - nie o to chodziło! To czysta energia, podkreślona przede wszystkim rewelacyjną pracą gitar, potężna moc trash metalu i rytmy, które naturalnie sprawiają, że chce się machać głową.

Cieszyć się muzyką i tym, że po latach ciężkiej pracy, spędzonych na długich trasach są jeszcze siły, by dzielić się tym, co się kocha z miłośnikami mrocznych, cięższych brzmień - taki przede wszystkim był cel tych nagrań. Na nowej płycie Kerry'ego znajdziecie trzynaście mocnych, konkretnych kompozycji, nawiązujących do stylu Slayera, ale też sięgających bardziej ku hard rockowym inspiracjom. Dwie kompozycje - utwór tytułowy oraz „Rage”, powstały w trakcie sesji nagraniowej ostatniego albumu Slayer, „Repentless”, lecz Kerry postanowił zachować je na późniejszą okazję. Pięknie wpisują się w konwencję całości. 

King podąża niezmiennie swoją drogą, pielęgnując brzmienie, które wypracował przed laty. Nie ma tu potrzeby, by cokolwiek drastycznie zmieniać, ulepszać - chodzi o to, by grać to, co się czuje, by czerpać energię z chwili, póki można, póki pozwala na to zdrowie i okoliczności. By dzielić się tym, co ważne, cenne i dzięki czemu życie ma sens.

Skład zespołu można spokojnie określić jako supergrupę: oprócz Kinga w nagraniach udział wzięli: Mark Osegueda – wokalista Death Angel, znany ze Slayer perkusista Paul Bostaph, były basista HellYeah Kyle Sanders oraz Phil Demmel, gitarzysta mający na swoim koncie współpracę między innymi z Machine Head czy Vio-Lence. Produkcją płyty zajął się wieloletni współpracownik Lamb Of God, Josh Wilbur. Razem zbudowali świetny zespół, który fajnie się rozumie.

Król powraca w wielkim stylu nie tylko studyjnie, lecz także koncertowo! Kerry King zagra w Gdańsku już 8 czerwca w ramach Mystic Festival. To będzie jeszcze jeden ważny moment! Szczegóły na www.mysticfestival.pl