czwartek, 4 kwietnia 2024

Summer Dying Loud 2024: Zaskakujący debiut i dużo dobrej muzyki!

Jak to bywa w czwartki po 14 mamy dla Was nową porcję wieści od Summer Dying Loud - jak zawsze eklektyczną, jak zawsze ciekawą! Do składu jubileuszowej, piętnastej edycji wydarzenia dołączyli: Satan's Call, Barren Womb, Mütterlein oraz Smoulder.

 


"Szczerze mówiąc najtrudniejszym elementem od początku naszej współpracy, było utrzymanie tajemnicy o rodzącym się w warszawskich podziemiach potworze. Zero przecieków i niepotrzebnego zamieszania informacyjnego pozwoliło panom na swobodne tworzenie materiału doskonałego, kompletnego i przemyślanego. Z miłości do muzycznej prehistorii oraz wewnętrznej potrzeby tworzenia muzyki, która od zawsze grała w umysłach tych dżentelmenów powstał Satan’s Call!" - mówią organizatorzy o nowym projekcie, który z pewnością zaintryguje miłośników mroku swoją niekonwencjonalnością.

Na szczególną uwagę zasługuje skład zespołu:
Piotr Wyrosław Dobry - guitar/vocals
Zbigniew "Inferno" Promiński - drums
Haldor Grunberg - bass
Piotr Sadza - guitar/synths


Znamy już pierwszy singiel, niebawem dowiemy się więcej. A jak ten materiał zabrzmi na żywo sprawdzicie już we wrześniu! 


Barren Womb od lat ciężko pracują na sukces. Od 2011 roku nordyccy specjaliści od robienia hałasu zachwycają swoim minimalistycznym podejściem i wyzywającymi eksperymentami. Znakiem rozpoznawczym duetu jest skuteczne wykorzystanie surowej dynamiki i siły riffu. Właśnie te cechy stanowią o sile nowego materiału grupy, „Chemical Tardigrade”, który ukazał się 16 lutego 2024 roku nakładem Fucking North Pole Records/Blues For The Red Sun.
Muzycy dzielili sceny między innymi z Entombed A.D., Voivod, Conan, Nomeansno i Årabrot oraz grali na festiwalach takich jak SXSW, takich jak:Larm, Tallinn Music Week, Øya i Pstereo. 


Mütterlein to solowy projekt Marion Leclercq, kompozytorki, multiinstrumentalistki i wokalistki. Muzycznie Mütterlein łączy post-punkową dzikość, doom, noise, industrial i black metal, tworząc rozległy wszechświat postmetalowych eksperymentów. Na koncie dwa albumy, z czego ostatni „Bring Down The Flags”, został wydany pod koniec 2021 roku nakładem Debemur Morti Productions. 


Kanadyjski, a właściwie już fiński Smoulder powstał w 2013 r.; grają epic doom inspirowany klasycznym heavy metalem i zespołami takimi jak Omen, Solitude Aeternus, Blind Guardian czy Fates Warning. W 2018 zadebiutowali materiałem demo The Sword Woman, którego tytuł dosyć zwięźle podsumowuje tematykę ich piosenek – jak sami mówią, interesują ich miecze, magia i śmierć. Od tego czasu wydali EP-kę i dwa albumy studyjne, z których najnowszym jest Violent Creed of Vengeance z 2023.Summer Dying Loud odbędzie się tradycyjnie w Aleksandrowie Łódzkim, we wrześniu. Piętnasta edycja festiwalu będzie miała miejsce w dniach 5-7 września 2024. Bilety są wciąż dostępne, o tu: https://ebilet.pl/summerdyingloud