piątek, 5 kwietnia 2024

Polskie koncerty Godspeed You! Black Emperor już za kilka dni!

Już za nieco ponad tydzień kanadyjscy mistrzowie budowania atmosfery, Godspeed You! Black Emperor  zagrają w Polsce! W planach są aż trzy koncerty- w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Na te wyjątkowe wydarzenia zaprasza agencja Automatik!


 


 

Zespół słynie z intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy potęgę epickiej muzyki gitarowej, eklektyzm post-rocka, punkową bezkompromisowość, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata.

Legendarne występy GY!BE na żywo z towarzyszeniem wielu projektorów 16 mm emitujących kolaże nakładających się na siebie analogowych pętli filmowych i rolek, dodatkowo definiują estetyczną substancję, etos i mit tej grupy. GY!BE działają na własnych zasadach - przez ponad 25 lat istnienia opublikowali ledwie dwa oficjalne zdjęcia, nie nakręcili teledysku, udzielili niewielu wywiadów, nigdy nie mieli strony internetowej ani kont w mediach społecznościowych. Niewiele zespołów rockowych w XXI wieku było tak wytrwałych w dążeniu do tego, by ich twórczość mówiła sama za siebie.


Bilety są nadal dostępne tu: https://www.biletomat.pl/search/?q=godspeed