piątek, 5 kwietnia 2024

Jest nowy singiel Wardruny!

Uwielbiana w naszym kraju norweska Wardruna powraca z nową kompozycją. Grupa pod wodzą Einara Selvika podzieliła się atmosferycznym utworem "Hertan" wraz z przepięknym teledyskiem. Zdecydowanie warto zanurzyć się w klimacie tej niezwykłej kompozycji, która jest pierwszą zapowiedzią nowej płyty zespołu!
Hertan to proto-skandynawskie określenie dla serca, którego dwoistą naturą inspirował się zespół przy tworzeniu tej kompozycji. Rytm, przepływ, puls serca, który widzimy, słyszymy, którego doświadczamy, które czujemy we wszystkich formach życia - to jedna ze stron, ta bardziej oczywista. Tę mniej jednoznaczną, abstrakcyjną opisuje Einar Selvik jako ster statku poruszającego się po oceanie emocji, decyzji i pragnień. 

Przy pracy nad teledyskiem, odbywającej się mroźnymi nocami na północy Finlandii, na wyspie Hailouto, po raz kolejny zespół wspierała fińska reżyserka i fotografka Tuukka Koski, która współpracowała z zespołem w ramach filmów do Raido, Voluspá oraz Grá. Prace trwały przez trzy dni, w trzech lokalizacjach, właściwie bez snu i z ogromnym zaangażowaniem. 

Końcowy rezultat jest naprawdę wspaniały - atmosferyczny, eteryczny, nieco mroczny i niezwykle piękny.