środa, 10 kwietnia 2024

Nowy album Leprous pod koniec lata!

Leprous powraca z nowym albumem! Norwescy muzycy pracowali ciężko w studiu od kilku miesięcy, a efektami swojej pracy podzielą się już pod koniec wakacji. Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące nowego materiału.
"Melodies of Atonement" to kolejny zespołowy krok naprzód i zupełnie nowy pomysł na brzmienie. Tym razem nie będzie elementów orkiestrowych, co zapewni większą przestrzeń na to, by talent każdego z członków Leprous mógł lśnić pełnym blaskiem. To album, w który zaangażowali się wszyscy muzycy grupy - Einar Solberg, Tor Oddmund Suhrke, Robin Ognedal, Simen Borven i Baard Kolstad i który jest wypadkową ich inspiracji, wrażliwości i pomysłów. To najcięższa płyta w dorobku Leprous i nowy pomysł na brzmienie. 

Wpatrując się w okładkę płyty, stworzoną przez Ritxi Ostáriz na podstawie fotografii Johna Dolana pozostaje wyczekiwać zwiastunów nowej muzyki. Kto wie, może rąbek tajemnicy zespół uchyli podczas koncertu w czerwcu... Leprous są jedną z gwiazd nadchodzącej edycji Mystic Festival. Szczegóły tu: www.mysticfestival.pl