środa, 3 kwietnia 2024

Inside Seaside i Sea You Music Showcase laureatami Pomorskich Sztormów

 “Nowe wydarzenia muzyczne, organizowane przez agencję Live i Radio 357, które w ciekawy sposób poszerzają trójmiejską ofertę festiwalową i dają możliwość wysłuchania występów międzynarodowych gwiazd i ciekawych młodych lokalnych talentów” - tak brzmiała nominacja, która zyskała uznanie wśród czytelniczek i czytelników Gazety Wyborczej. Organizatorzy festiwalu Inside Seaside zwyciężyli w plebiscycie Pomorskie Sztormy! To nie wszystko! Wyróżnienie otrzymał także wspierający trójmiejską scenę muzyczną Sea You Music Showcase!

 

fot. oficjalny profil facebookowy Inside Seaside!

 


- Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na festiwal Inside Seaside - mówi Arek Stolarski z Agencji Live. - Nasze wydarzenie to efekt pracy wielu osób: dziękuję licznej i cudnej Ekipie, z którą tworzenie takiego wydarzenia to piękna przygoda. Dziękujemy Miastu Gdańsk za bycie gospodarzem przedsięwzięcia, a AmberExpo - za przestrzeń i wsparcie organizacyjne. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu, bo to dla was je organizujemy!


- Bardzo się cieszę, że dostaliśmy nagrodę przyznawaną przez społeczność czytelników, bo w Radiu 357 doskonale wiemy, czym jest siła społeczności - mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357. - Festiwal Inside Seaside to najlepszy dowód na to, że gdy w jednym miejscu zbiorą się profesjonaliści z pasją i sercem, to nie ma rzeczy niemożliwych. Marzyliśmy o festiwalu i to marzenie spełniło się w Gdańsku. Sztormy są przyznawane w dziewięciu kategoriach. W każdej nominowanych zostało pięć osób, instytucji, drużyn lub przedsięwzięć. Wyjątkiem w tym roku była kategoria kulturalna, w której było aż sześć nominacji. Wyboru nominowanych dokonali dziennikarze Gazety Wyborczej na co dzień zajmujący się daną tematyką, których wspomagało szerokie grono niezależnych ekspertów. Spośród nich laureata wybrali czytelniczki i czytelnicy.

 

Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym - na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób - wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią.

„Pomorskie Sztormy to plebiscyt z historią pisaną sukcesami jego laureatów i gwiazd, które wystąpiły na gali. Wśród zwycięzców i zwyciężczyń znaleźli się m.in. Leszek Możdżer, Dorota Kolak, Stefan Chwin, Hania Rani czy festiwal Open’er. Od 2022 roku posiadaczami Sztormów mogą stać się nie tylko artyści, ludzie kultury, biznesu i sportu, ale również aktywiści, szefowie kuchni, lokalni liderzy, działacze społeczni, naukowcy. Wśród przedsięwzięć organizowanych przez Live nagrodę przyznano nie tylko Inside Seaside - statuetka powędrowała również Sea You 3city Music Showcase, trójmiejskiego festiwalu showcase’owego, promującego artystów i artystki lokalnej sceny.


Druga edycja Inside Seaside odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. Dotychczas ogłoszonymi zespołami są IDLES, Black Pumas i RY X. Więcej informacji na www.inisdeseaside.pl


Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety:
● 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets - od 1 marca do 31 sierpnia
● 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets - od 1 września do festiwalu
* bilety w specjalnej cenie dla Patronek i Patronów Radia 357
KUP: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/
 

UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca
Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage