środa, 3 kwietnia 2024

EABS wystąpią w Drizzly Grizzly!

Po fenomenalnym koncercie  kwartetu Błoto, którzy zagrali pod koniec lutego w gościnnych niedźwiedzich progach, Latarnik i przyjaciele powrócą do Drizzly Grizzly w nieco większym składzie. EABS, jeden z najciekawszych jazzowych zespołów w naszym kraju przyjedzie do Gdańska z nową płytą, a stanie się to w połowie maja! Występ EABS będzie nie tylko celebracją ich najnowszego osiągnięcia - albumu "Reflections of Purple Sun" - ale również hołdem dla niezapomnianego Tomasza Stańki i jego dzieła "Purple Sun".

EABS to innowacyjny zespół jazzowy z Wrocławia, który od 2012 roku przekształca tradycyjny jazz w nowoczesne brzmienia, łącząc go z muzyką miejską. Inspirując się twórczością Krzysztofa Komedy, grupa eksperymentuje z jazzem, tworząc unikalne kompozycje. Ich debiutancki album "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" zyskał międzynarodowe uznanie, podkreślając ich rolę jako prekursorów nowej ery jazzu. EABS jest znany z energetycznych występów na żywo, które łączą głęboką tradycję jazzową z eksploracją nowych gatunków.


 


"Reflections of Purple Sun" to śmiałe wyzwanie, które EABS podjęło, przenosząc w pełni jeden z najbardziej legendarnych albumów polskiego jazzu w nowe rejony brzmieniowe. Przygotowany prawie dokładnie 50 lat po oryginalnym nagraniu "Purple Sun", album EABS jest odważnym studium na temat rytmu, wzbogaconym o nowoczesne elementy elektroniczne, ambient i techno.


Skład zespołu:
Marek Pędziwiatr - instrumenty klawiszowe
Paweł Stachowiak - gitara basowa
Jakub Kurek - trąbka
Olaf Węgier - saksofon tenorowy
Marcin Rak - perkusja


Bilety: https://bit.ly/Bilety-na-EABS-DG